ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німеччина заявила, що має обрати зброю для відправки в Україну

Велика Епоха
(SERGEY BOBOK/AFP VIA GETTY IMAGES)

Німеччина має зробити "все" для підтримки України, але це не означає, що вона відправить до Києва будь-яку зброю, що в неї є, заявила в середу в інтерв'ю газеті Handelsblatt Єва Хегль, уповноважена німецького парламенту у справах збройних сил.

Берлін уже зробив "більше, ніж було запропоновано у публічних обговореннях", коли йдеться про військову допомогу Україні, вважає Хегль. "Необхідно зробити все, щоб підтримати їх" — додала вона. Проте це не означає, що Берлін повинен вільно надавати все, що має в запасі, оскільки в цьому просто немає сенсу, вважає уповноважена.

Щоб приймати "відповідальні" рішення, німецька влада має спочатку подивитися, що Україна може ефективно використати, сказала Хегль. "Ми не можемо просто поставити все, що є у [німецькій] компанії десь на задньому дворі, наприклад, бойові машини піхоти Marder 50-річної давнини" — пояснила вона, додавши, що на її думку, уряд та Федеральна рада безпеки вивчать всі розумні можливі варіанти.

Раніше в середу канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив радіо RBB, що Берлін уже робить достатньо для підтримки України, додавши, що Німеччина не постачатиме Україні зброю, яка б вимагала присутності німців на українській землі.

За матеріалами The Epoch Times USA