ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна розпочала розслідування 5600 військових злочинів Росії

Велика Епоха
Мирні жителі, убиті росіянами у Бучі. (Telegram)

Україна розпочала розслідування 5600 ймовірних військових злочинів Росії. В об'єктив потрапляють 500 підозрюваних з-поміж російських військових та членів уряду в Москві, зокрема глава держави Путін, заявила в неділю британському телеканалу Sky News генеральний прокурор України Ірина Венедиктова. «Володимир Путін — головний військовий злочинець 21 століття».

Серед іншого Венедиктова послалася на ракетний обстріл залізничної станції у Краматорську, внаслідок якого у п'ятницю загинуло 52 особи. «Це військовий злочин», — заявила генеральний прокурор. Є докази, що за терактом стояла Росія. «Ці люди просто хотіли врятувати своє життя, вони хотіли, щоб їх евакуювали», — сказала вона, маючи на увазі сотні біженців, які перебували на станції.

Президент України Володимир Зеленський заявив минулого тижня, що створено спеціальний механізм для розслідування військових злочинів Росії в Україні. Він оголосив, що всі винні будуть знайдені та покарані. За словами Зеленського, у розслідуванні візьмуть участь міжнародні експерти, прокурори та судді.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі розпочав розслідування можливих військових злочинів в Україні на початку березня.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH