ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США виступили за виключення Росії з Ради ООН з прав людини

Велика Епоха
Лінда Томас-Грінфілд (Getty Images)

Сполучені Штати попросять Генеральну Асамблею ООН виключити Росію з Ради з прав людини, заявила у понеділок у Бухаресті посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд після того, як Україна звинуватила російські війська у вбивстві сотень мирних жителів у місті Буча.

"Участь Росії в Раді з прав людини — це фарс. Це неправильно, і саме тому ми вважаємо, що Генеральній Асамблеї ООН настав час проголосувати за їх [Росії] вихід", — сказала Лінда Томас-Грінфілд, цитована агентством Reuters.

Росія знаходиться на другому році трирічного терміну роботи в раді, яка базується в Женеві.

Для виключення держави зі складу ради за тривалі серйозні та систематичні порушення прав людини в період її членства потрібна більшість у дві третини голосів 193 членів Нью-Йоркської асамблеї.

"Моє звернення до 140 країн, які мужньо виступили разом, таке: картини в Бухаресті та руйнування в Україні вимагають, щоб ми підкріпили наші слова діями", — сказала посол США в ООН, яка приїхала до Румунії, щоб подивитися, як країна справляється з напливом українських біженців.

З моменту початку російського вторгнення в Україну 24 лютого Генеральна Асамблея ООН ухвалила дві резолюції, які засуджують Росію, щонайменше 140 голосами "за". Москва стверджує, що проводить "спеціальну військову операцію", спрямовану на знищення військової інфраструктури України.

Висловлювання посла США прозвучали в той момент, коли українська влада оголосила в неділю про розслідування можливих військових злочинів, скоєних Росією, після виявлення сотень тіл, деякі з яких були пов'язані та розстріляні з близької відстані, розкиданих у містах за межами столиці Києва після виведення російських військ із цього району.

Найжахливіші сцени були у Бучі, де люди лежали розстріляні на вулицях зі зв'язаними за спиною руками.

Кремль заявив, що опубліковані фотографії та зображення були "провокацією", покликаною зірвати мирні переговори між Москвою та Києвом.

Водночас Росія закликала провести в понеділок засідання Ради Безпеки ООН, щоб обговорити те, що вона назвала "провокацією українських радикалів" у Бучі.