ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зеленський закликав Німеччину до жорсткішого курсу щодо Росії

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський оглядає місце бою у Бучі. (Efrem Lukatsky/AP/dpa)

Президент України Володимир Зеленський вкотре закликав Німеччину до більшої підтримки та жорсткішого курсу німецького уряду щодо Росії.

В інтерв'ю телеканалу Bild Live у п'ятницю Зеленський високо оцінив вугільне ембарго у новому пакеті санкцій ЄС проти Росії, і водночас закликав до подальших заходів. Проте деякі країни, зокрема Німеччина, були "проти нафтогазового ембарго", розкритикував Зеленський.

"Німеччина не підтримувала нас зброєю. Німеччина відкрито говорила про те, що ми не будемо членом НАТО. Але якщо залишатися чесними — риторика Німеччини змінилася. Німеччина консервативна та холодна, але потяг рушив", — заявив Зеленський.

Але люди в Німеччині "зовсім не холодні", наголосив український президент. Він спостерігав за великими демонстраціями за Україну. "Підтримка була величезна. Там я побачив обличчя німців", — сказав Зеленський.

У зв'язку з військовою агресією Росії проти України, у Європейському Союзі тривають активні дебати щодо припинення постачання енергоресурсів із Росії. У п'ятницю набув чинності п'ятий великий пакет санкцій ЄС проти Росії, що включає ембарго на вугілля. Газове ембарго, якого вимагають Україна та парламент ЄС, відкидають, зокрема — Німеччина та Австрія.

Зеленський також прокоментував телеканалу Bild Live ракетний удар по залізничному вокзалу Краматорська, заповненому біженцями, внаслідок якого загинули щонайменше 50 людей. "Я відчуваю ненависть до Росії, до російських солдатів, — сказав він. - Коли я бачу ці образи перед очима: убиті діти без ніг, без рук. Це жорстоко, це жахливо".

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH