ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія ввела санкції проти всього парламенту Нової Зеландії, включаючи Джасінду Ардерн

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн говорить про російське вторгнення в Україну з «Вулика», Окленд, 25 лютого 2022 р. (Ross Giblin-Pool/Getty Images)

Міністерство закордонних справ Росії оголосило, що внесло до чорного списку весь парламент Нової Зеландії, включаючи прем'єр-міністра Джасінду Ардерн, генерал-губернатора Сінді Кіро та вищих керівників розвідки країни.

Крок із внесення до чорного списку всіх 130 лідерів і депутатів Нової Зеландії полягав у тому, щоб «відповісти взаємністю» на «недружні дії» Веллінгтона, який приєднався до Сполучених Штатів та інших союзників у накладенні санкцій на Росію у зв'язку з її вторгненням в Україну та передбачуваними воєнними злочинами.

Аналогічні санкції застосовуються до всіх 228 австралійських федеральних депутатів та сенаторів.

Міністерство закордонних справ Росії звинуватило Нову Зеландію у «відсутності самостійності» у власній зовнішній політиці через те, що вона слідувала за лідерами «колективного Заходу». Воно додало, що будь-які подальші «антиросійські» дії, включаючи подальші санкції та розпалювання негативного ставлення, отримають «рішучу відсіч».

Це сталося після того, як 5 квітня уряд Нової Зеландії ввів другу хвилю санкцій щодо російських олігархів, тісно пов'язаних із Путіним та Кремлем.

«До цього список увійшли деякі з найбагатших бізнесменів Росії, а також голови та керівники низки найбільших російських компаній», — заявила міністр закордонних справ Нанайя Махута.

Міністр закордонних справ Нанайя Махута розмовляє зі ЗМІ під час пресконференції в парламенті, Веллінгтон, Нова Зеландія, 22 квітня 2021 р. (Hagen Hopkins/Getty Images)

В цей час 507 росіян перебувають під санкціями уряду Нової Зеландії, що забороняють їм в'їзд до Нової Зеландії, переміщення активів до Нової Зеландії та використання фінансових систем Нової Зеландії.

Нова Зеландія також запровадила торгові санкції, встановивши 35-відсоткове мито на весь російський імпорт, що на сьогодні є найбільшою економічною відповіддю країни на російське вторгнення.

Тим часом російський посол залишається у Новій Зеландії.

Ардерн сказала, що країна використовує «набагато потужніші інструменти» проти Росії, зберігаючи при цьому дипломатичні можливості.

«Коли справа доходить до висилки послів, це також означає, що ви втрачаєте своє дипломатичне представництво», — сказала вона журналістам 5 квітня.

При цьому вона додала, що вислання російського посла не виключається.

«Питання, яке ми повинні поставити, полягає в тому, що ми можемо зробити, щоб негайно відреагувати, щоб підтримати міжнародну відповідь, до чого ми маємо доступ і що має найбільший вплив?» — сказала вона. «Ми не можемо конкурувати з країнами, які беруть на себе величезні зобов'язання та мають у своїх силах величезну кількість активів».

Сьогодні Австралія направила Україні військову допомогу приблизно на 145 мільйонів доларів США, включаючи 20 військових машин Bushmaster австралійського виробництва.

За матеріалами The Epoch Times USA