ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Японія запроваджує санкції проти Росії та приймає українських біженців

Велика Епоха
Хлопчик з плакатом на акції протесту проти вторгнення Росії на територію України, Токіо, Японія, 26 березня 2022 року. (Yuichi Yamazaki/Getty Images)

Предмети розкоші увійшли до списку товарів, заборонених японським урядом для експорту до Росії через вторгнення в Україну.

Заборона, оголошена 29 березня, набула чинності 5 квітня.

Дев'ятнадцять предметів розкоші, включаючи парфумерію, витвори мистецтва та дорогі автомобілі, тепер входять до списку заборонених до ввезення в Росію товарів, який також включає зброю, військові інструменти, вуглецеве волокно і напівпровідники загального призначення.

Міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Коїті Хагіуда заявив 23 березня, що Японія співпрацюватиме зі світовими економічними органами «Великої сімки» (G7) для ухвалення жорстких санкцій проти Росії.

Заборона експорту предметів розкоші в Росію спрямована проти бізнес-олігархів, які підтримують російського президента Володимира Путіна.

Коіті сказав, що за ширшими західними санкціями японські законодавці також запропонували заморозити активи російських політиків та олігархів та їхніх сімей.

Російські олігархи накопичили багатство після розпаду Радянського Союзу на початку 1990-х років і тією чи іншою мірою підтримують уряд Путіна для здобуття політичного впливу.

Тим часом Росія внесла Японію до списку «недружніх країн» і призупинила переговори з нею про укладання мирного договору у відповідь на санкції Токіо.

Москва і Токіо також ворогують через спірні Курильські острови, які Японія називає північними територіями, захопленими радянськими військами наприкінці Другої світової війни.

Проте Японія не наважується розірвати усі економічні зв'язки із Росією.

Прем'єр-міністр Фуміо Кісіда заявив 23 березня, що Японія не вийде з проєкту з виробництва зрідженого природного газу "Сахалін-2" у Росії, попри вихід інших компаній через вторгнення Росії в Україну. Кісіда додав, що Японія активізує зусилля щодо зменшення залежності від російських енергоносіїв у координації з планом «Великої сімки» (G7).

Міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі (ліворуч) та його польський колега Збігнєв Рау на спільній пресконференції у Варшаві 4 квітня 2022 року. (Janek Skarzynski/AFP via Getty Images)

Перебуваючи в Польщі 4 квітня, міністр закордонних справ Йосімас Хаясі заявив, що 20 українських біженців будуть відправлені до Японії на урядовому літаку цього ж дня, повідомляє Kyodo News.

Хаясі також зустрівся з українським міністром Дмитром Кулебою у польській столиці Варшаві та заявив, що Японія прийме «стільки українців, скільки можливо» з гуманітарного погляду.

Головний секретар кабінету міністрів Хіросі Мацуно повідомив на пресконференції в Токіо 4 квітня, що станом на суботу Японія прийняла 393 українські евакуйовані з моменту вторгнення Росії в Україну.

Японія сплатить українським біженцям витрати на проживання та медичне обслуговування, а також допоможе їм вивчити японську мову. Вони також отримають консультації щодо працевлаштування та освіти для дітей.

За матеріалами The Epoch Times USA