ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія очікує 2022 року експорту енергоресурсів на суму 321 млрд доларів, попри нещодавні санкції

Велика Епоха
Президент Росії бере участь у нараді в режимі відеоконференції з вищими посадовими особами з питань підтримки авіаційної промисловості Росії в умовах західних санкцій у підмосковній резиденції Ново-Огарьово 31 березня 2022 року. AP Photo/Sputnik, Михайло Климентьєв

Попри жорсткі західні санкції, введені проти Росії після початку війни з Україною 24 лютого, очікується, що у 2022 році Росія заробить на експорті енергоносіїв майже $ 321 млрд, що на третину більше, ніж у 2021 році, повідомляє Bloomberg News.

Економіка Москви пережила цілий місяць санкцій і має відносно стійкий баланс, оскільки багато її стратегічних торгових партнерів, як і раніше, залежать від експорту енергоносіїв, а Інститут міжнародних фінансів заявив, що профіцит бюджету Росії може досягти рекордно високого рівня $ 240 млрд.

Однак ситуація може повністю змінитись у разі запровадження повного ембарго на продаж енергоносіїв.

На думку Інституту міжнародних фінансів, енергетичне ембарго з боку Європейського Союзу та провідних промислових країн, що входять до «Великої сімки», може вимагати від Росії скорочення більш ніж на 20 % експорту енергоносіїв та втрати $ 300 млрд, залежно від коливань світових цін.

Ключові торгові партнери у традиційній експортній базі Росії, такі як члени ЄС, шукають альтернативних постачальників газу та припиняють укладання нових енергетичних контрактів на знак засудження війни в Україні.

Проте інші торгові партнери, які зберегли вірність Москві, такі як Індія та Китай, отримують значні знижки, причому Індія платить на $ 35 за барель менше, ніж до воєнних дій Росії, повідомляє Bloomberg.

ОПЕК та нафтовидобувні країни Перської затоки заявили, що вони віддані вже укладеним угодам про видобуток енергоносіїв, а не збільшують обсяги видобутку для розв'язання проблеми зростання цін у зв'язку з конфліктом між Росією та Україною.

Деякі країни ЄС, такі як Німеччина та Угорщина, які сильно залежать від російської нафти та газу, не хочуть включати експорт енергоносіїв до списку санкцій, тоді як інші країни ЄС поспішають скоротити свою залежність від Росії.

Лідери німецької промисловості заявили, що вони виступають проти санкцій чи політичного тиску, які можуть призвести до повного енергетичного ембарго щодо Росії.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив 4 квітня, що Німеччина відкине запропоноване ЄС ембарго на імпорт російського газу, попри тиск, що посилюється, з метою накладання санкцій на енергетичний сектор Росії у зв'язку з ескалацією насильства в Україні.

«Ми маємо справу зі злочинною війною. Цілком очевидно, що ми маємо якнайшвидше припинити всі економічні зв'язки з Росією. Ми маємо планувати жорсткі санкції, але газ не можна замінити у короткостроковій перспективі. Ми завдамо більшої шкоди собі, ніж їм», — сказав Лінднер перед засіданням ЄС 4 квітня у Брюсселі.

США та Великобританія, які меншою мірою залежать від Росії у своїх енергетичних потребах, ніж інші країни, запровадили прямі заборони на імпорт енергоносіїв із Росії.

Нафта і газ становлять близько половини всього російського експорту та принесли близько 40 % державних доходів у 2021 році, повідомляє Bloomberg News.

Економіст Goldman Sachs Клеменс Графе також заявив, що цього року російська економіка скоротиться на 10 %, а інфляція становитиме 20 %, що є найгіршою економічною ситуацією з 1990-х років.

За матеріалами The Epoch Times USA