ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС запроваджує нову хвилю санкцій проти Росії: Імпорт російського вугілля під забороною

Велика Епоха
Урсула фон дер Ляйєн (Kenzo Tribouillard/AFP via Getty Images)

У вівторок Європейська комісія оголосила, що пропонує п'ятий пакет санкцій проти Росії, спрямований на те, щоб "глибше врізатися в російську економіку", — сказала голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Пропоновані заходи включають заборону імпорту вугілля з Росії у сумі 4 млрд євро на рік.

"Це перекриє ще одне важливе джерело доходів для Росії", — цитує CNN Урсулу фон дер Ляєн.

Комісія також пропонує запровадити повну заборону на торгівлю для чотирьох ключових російських банків, включаючи ВТБ, другий за величиною банк Росії, а також заборону доступу до портів ЄС для російських кораблів і суден, керованих Росією.

"Певні винятки стосуватимуться товарів першої необхідності, таких як сільськогосподарські та продовольчі товари, гуманітарна допомога та енергоносії. Крім того, ми запропонуємо запровадити заборону на діяльність російських та білоруських автоперевізників. Ця заборона серйозно обмежить можливості російської промисловості в отриманні товарів першої необхідності", — йдеться у заяві голови Єврокомісії.

Новий пакет санкцій також пропонує інші конкретні заборони на експорт до Росії на суму 10 млрд євро, включаючи такі технології, як квантові комп'ютери та сучасні напівпровідники, а також чутливі машини та транспортне обладнання.

"Ми працюємо над додатковими санкціями, у тому числі на імпорт нафти, і обмірковуємо деякі ідеї, висунуті державами-членами, такі як конкретні мита або канали оплати, наприклад, ескроу-рахунок. Важливо зберегти максимальний тиск на Путіна та російський уряд у цей критичний момент", — сказала Урсула фон дер Ляєн.

Країни-члени ЄС мають підписати пропозицію Комісії.