ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Яйця Kinder Surprise у Великобританії вилучаються після того, як 63 людини були заражені сальмонелою

Велика Епоха
(Alamy/PA)

Близько 63 людей у Великій Британії, в основному маленькі діти, заразилися сальмонелою внаслідок спалаху пов'язаного з яйцями "Кіндер-сюрприз".

Шоколадна компанія Ferrero відкликає деякі партії яєць як запобіжний засіб, поки триває розслідування взаємозв'язку, повідомило Агентство з харчових стандартів (FSA).

За повідомленнями, більше випадків захворювання зареєстровано в Європі, включаючи: Ірландію, Францію, Німеччину, Швецію та Нідерланди. Самі яйця виготовляються у Бельгії.

У Великій Британії не було зареєстровано жодного смертельного випадку, але в більшості випадків йдеться про дітей у віці п'яти років і молодших.

У попередженні FSA говориться, що відгук викликаний "потенційним зв'язком зі спалахом сальмонели".

Відкликанню підлягають яйця вагою 20 г або упаковки із трьох яєць з терміном придатності до 11 липня 2022 року в період до 7 жовтня 2022 року.

Компанія Ferrero відкликала цю продукцію та рекомендує людям не вживати її в їжу.

Усі, хто купив продукцію із зазначеними термінами придатності, можуть звернутися на лінію допомоги споживачам Ferrero [email protected] або за телефоном 0330 053 8943, щоб отримати повернення грошей у повній мірі.

FSA повідомило, що всі яйця були виготовлені на одній фабриці, і інші продукти Ferrero, як передбачається, не були зіпсовані.

Розслідування досі проводилося Агентством з безпеки здоров'я Великобританії (UKHSA), Агентством громадської охорони здоров'я Шотландії, Агентством громадської охорони здоров'я Уельсу та Агентством громадської охорони здоров'я Північної Ірландії.

Симптоми сальмонели включають: діарею, шлункові кольки, нудоту, блювоту та пропасницю.

Хоча в більшості випадків хвороба проходить через кілька днів, симптоми можуть бути тяжкими і навіть призвести до госпіталізації, особливо це стосується дітей молодшого віку та людей з ослабленим імунітетом.

Тіна Поттер, керівник відділу інцидентів FSA, сказала: "Ми вітаємо запобіжні заходи, вжиті компанією Ferrero, і радимо споживачам не вживати жодного з продуктів, перерахованих у повідомленні FSA.

Дуже важливо, щоб споживачі наслідували цю пораду, щоб уникнути ризику захворіти на зараження сальмонелою.

Ми знаємо, що ці продукти користуються популярністю у маленьких дітей, особливо напередодні Великодня, тому ми наполегливо рекомендуємо батькам та опікунам дітей перевірити, чи не потрапили які-небудь продукти, що перебувають у їхньому будинку, у кампанію для відкликання.

Відповідне харчове підприємство добровільно провело відкликання продукції, і ми тісно співпрацюємо з ними та їх компетентними органами, щоб встановити точну причину цього спалаху".

Леслі Ларкін, керівник служби спостереження в UKHSA, сказала: "Усім, у кого є підозри, що у них є симптоми сальмонельозу, слід звернутися до свого лікаря або зателефонувати до NHS 111.

Сальмонелла може передаватися від людини до людини, тому всім постраждалим слід дотримуватися правил гігієни, наприклад, ретельно мити руки після відвідування туалету та по можливості уникати поводження з їжею для інших людей, якщо у вас є симптоми".

За матеріалами The Epoch Times USA