ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кремль заявив, що постачання США зброї Україні зашкодить перспективам мирних переговорів

Велика Епоха
Прессекретар Кремля Пєсков (Anton Novoderezhkin/Getty Images)

Кремль заявив у четвер, що рішення Вашингтона продовжувати постачати Україні зброю та військову допомогу, ймовірно, зашкодить шансам на успішне проведення мирних переговорів між Росією та Україною.

"Накачування України зброєю з боку Заходу не сприяє успіху російсько-українських переговорів, матиме негативний ефект", — цитує Reuters прессекретаря Кремля Пєскова.

Пєсков зробив ці зауваження під час телефонної конференції з журналістами, відповідаючи на запитання щодо постачання американської зброї Києву.

Попередження Росії прозвучало в той момент, коли Сенат США в середу ввечері одноголосно прийняв велике законодавство з переробки програми часів Другої світової війни, яка дозволить президенту США Джо Байдену більш ефективно відправляти зброю та інші товари в Україну в умовах розпочатого Росією вторгнення.

Сенатори швидко підтримали пропозицію, відому як "ленд-ліз", оскільки українські військові продемонстрували, що можуть відбити обстріл українських міст російськими військами з кінця лютого. Програма ленд-ліз, створена під час Другої світової війни, вважалася переломним моментом у конфлікті, оскільки вона дозволяла США швидко постачати товари союзникам без трудомістких процедурних перешкод.

Закон про позики та оренду для захисту демократії в Україні від 2022 року, як відомо, прискорить передачу Україні критично важливого військового обладнання та інших необхідних предметів постачання, скоротивши бюрократичну тяганину.