ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Київ просить Захід надати більше зброї

Велика Епоха
Військовослужбовці Сил територіальної оборони України оглядають нове озброєння, зокрема протитанкові комплекси NLAW та інші переносні протитанкові гранатомети, Київ, 9 березня 2022 року. (Genya Savilov/AFP via Getty Images)

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Захід надати більше зброї для боротьби України з російськими окупаційними силами. НАТО обіцяє надати важче озброєння, а Чехія стала першою союзною країною, яка поставила Києву танки.

«Мій порядок денний дуже простий. У ньому лише три пункти. Це зброя, зброя та зброя», — сказав Кулеба. «Чим більше зброї ми отримаємо, і чим швидше вона надійде в Україну, тим більше людських життів буде врятовано».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який виступив 7 квітня перед журналістами в Брюсселі разом із Кулебою, сказав, що НАТО вже багато років надає підтримку Україні і що міністри закордонних справ альянсу обговорять надання Києву того, що найбільше необхідно для продовження опору російським військам.

«Зараз союзники надають вам обладнання, щоб ви могли відстоювати своє право на самооборону», — сказав Столтенберг. «На нашій зустрічі з міністрами закордонних справ країн НАТО, я впевнений, ми розглянемо питання необхідності надання більшої кількості систем ППО, протитанкової зброї, легшого, а також більш важкого озброєння».

Це сталося після того, як Чеська Республіка, союзник по НАТО, стала першою країною, яка надала танки Україні, сигналізуючи про зміну типів озброєнь, які альянс готовий постачати Києву, оскільки українські військові борються з більш оснащеною російською армією.

Посольство Чехії у Великій Британії у своїй заяві у Twitter повідомило, що це перший випадок, коли іноземна держава постачає танки в Україну.

«Набагато більше, у кілька разів більше, можна зробити, якщо ми об'єднаємо зусилля з іншими союзниками», — сказав заступник міністра оборони Чехії Томаш Копічний в інтерв'ю виданню The Wall Street Journal.