ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сенат проголосував за відродження політики епохи Другої світової війни для допомоги Україні під час російського вторгнення

Велика Епоха
Президент Джо Байден виступає із промовою 30 березня 2022 року. (Anna Moneymaker/Getty Images) та Президент України Володимир Зеленський виступає під час відеозвернення у Києві, Україна, 22 березня 2022 року. (Пресслужба Президента України/Reuters)

Сенат США у середу проголосував за поновлення програми ленд-лізу, яка не використовувалася з часів Другої світової війни, щоб дозволити США відправити зброю в Україну.

Законопроєкт, відомий як Закон про ленд-ліз на захист демократії в Україні, був одноголосно схвалений верхньою палатою Конгресу пізно ввечері 6 квітня, щоб надати розширені повноваження федеральному уряду щодо укладання угод з урядом України щодо надання або оренди обладнання та зброї в умовах конфлікту з Росією. Сенатор Джон Корнін (республіканець від штату Техас) виступив спонсором цього заходу.

Востаннє цей закон використовувався під час Другої світової війни, коли США надавали допомогу союзним країнам проти нацистської Німеччини, а саме Великобританії та Радянському Союзу.

Тепер законопроєкт має бути схвалений у Палаті представників та підписаний президентом Джо Байденом. Однак невідомо, коли Палата представників розгляне законопроєкт, оскільки обидві палати Конгресу залишають Вашингтон у четвер на заплановану перерву.

Конгрес США вже схвалив гуманітарну та військову допомогу Україні на суму близько $14 млрд, а НАТО надало країні зброю, техніку та розвіддані після початку війни 24 лютого. Якщо закон про ленд-ліз буде ухвалено Палатою представників, в країну може надійти ще більше американської військової допомоги.

Поки що НАТО та США надали Україні протитанкові ракети Javelin, а Пентагон минулого тижня підтвердив, що направив до Києва безпілотники-камікадзе Switchblade. Президент Джо Байден кілька разів заявляв, що США не спрямовуватимуть війська в Україну, заявивши, що це призведе до ескалації конфлікту з Росією.

Місцевий житель проїжджає на велосипеді повз обгорілого бронетранспортера під час українсько-російського конфлікту у місті Волноваха на Донеччині, Україна, 15 березня 2022 року. (Alexander Ermochenko/Reuters)

«У міру того, як розгортається війна в Україні, швидке постачання військової допомоги має вирішальне значення для здатності України захищати себе», — сказала сенатор-демократ Жанна Шахін, ще один спонсор цього заходу.

Цей крок також публічно підтримав лідер більшості в Сенаті — демократ Чак Шумер, який заявив іншим законодавцям, що російський уряд «винний» у вбивстві мирних жителів через «їхню релігію, расу або національніст».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у четвер написав у Twitter, що вітає схвалення законопроєкту Сенатом і закликав Палату представників вжити відповідних заходів.

«Вдячний Сенату США за ухвалення Закону про ленд-ліз на захист демократії в Україні. Важливим є перший крок до програми ленд-лізу для прискорення постачання військової техніки в Україну. З нетерпінням чекаю на його якнайшвидше проходження в Палаті представників і підписання президентом США», — сказав Кулеба.

За матеріалами The Epoch Times USA