ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін залишився без 20% офіцерів, відправлених на фронт в Україну. Їхнє навчання коштувало цілий статок

Велика Епоха
Путін (Credit: AFP/Getty Images)

Понад 20% російських військовослужбовців, які загинули під час війни в Україні, є офіцерами, у тому числі 10 полковників, 20 підполковників, 31 майор та 155 молодших офіцерів, повідомляє BBC.

BBC вдалося встановити особи 1083 російських військовослужбовців, які офіційно загинули в Україні (але реальні цифри набагато вищі), про смерть яких повідомила місцева влада або російська преса.

Кореспондент BBC World Ольга Івшина сказала, що, як показують факти, Росія втратила деяких зі своїх найкращих фахівців, включаючи елітних операторів спецназу, висококваліфікованих льотчиків-винищувачів та деяких досвідчених командирів.

"У списку підтверджених втрат щонайменше 15 операторів спецназу ГРУ (зокрема 5 офіцерів) та 3 коричневі берети. Місяці або навіть роки на підготовку та навчання. Іспит на отримання коричневого берета вважається одним із найскладніших в армії.

На підготовку лейтенанта піхоти у Росії йде 5 років і щонайменше 10 000 доларів. Для інших спеціальностей ціна сягає 60 000 доларів США для молодого офіцера. Підготовка кваліфікованого льотчика-винищувача коштує від $4 млн до $14 млн (і займає до 14 років)», — пише Івшина.

Крім того, близько 15% усіх підтверджених російських втрат в Україні — це десантники з підрозділів, які вважаються елітою російської армії, сказала вона.

Підготовка десантника в Росії вимагає більше грошей та часу у порівнянні з піхотинцем. Тож це значні втрати.

За матеріалами Epoch Times