ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Варшава конфіскувала будинок дипломатичного представництва РФ та передала Україні

Велика Епоха
Варшавський президентський палац у Польщі. (iStock)

Варшава конфіскувала будинок колишнього російського дипломатичного представництва та передала його Україні. Мер Варшави Рафал Тшасковський у понеділок увійшов до будівлі, відомої як "Агентське гніздо", разом із судовим приставом та послом України. Також був присутній російський дипломат, який висловив протест проти цієї дії.

"Ми повернули назад так зване агентське гніздо, і хочемо передати його нашим українським гостям" — сказав Тшасковський. "Я радий, що ми можемо у такий символічний спосіб показати, як Варшава допомагає нашим українським друзям".

Десятиповерхова житлова будівля на півдні польської столиці колись використовувалась радянськими дипломатами, а пізніше — російським посольством. З 1990-х років будівля практично пустує. Нещодавно вона стала предметом судової суперечки між Польщею та Росією.

Будівля була збудована у 1974 році згідно з договором між Польщею та Радянським Союзом. Москва отримала дев'ять об'єктів нерухомості у Варшаві, натомість польська сторона мала отримати нерухомість у Москві, але цього так і не сталося. 2008 року Варшава розірвала договір і зажадала повернення власності.

2016 року польський суд зобов'язав Росію виплатити компенсацію, еквівалентну 1,7 мільйона євро, за незаконне використання власності. Москва відмовилася платити.

За матеріалами Epoch Times