ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Санкції змусили росіян зіткнутися із різким зростанням цін на харчові продукти

Велика Епоха
Покупці вишиковуються в чергу біля прилавка на ринку в Омську, Росія, 18 лютого 2022 року. (Alexey Malgavko/File Photo/Reuters)

Ціни на продовольство в Росії зросли до рівня, що перевищує темпи інфляції цін на харчові продукти у всьому західному блоці, що змушує росіян витрачати надзвичайно більшу частину своїх особистих доходів на харчові продукти, оскільки країна продовжує вести війну в Україні.

У своєму виступі перед журналістами агентства Reuters директор відділу зв'язків із Росією продовольчої агенції ООН заявив, що російські громадяни витрачають у середньому 40 відсотків свого доходу на харчові продукти, що вдвічі перевищує частку таких витрат у порівнянні з попереднім роком.

За даними російського уряду, інфляція цін на продовольство на початок квітня досягла 18,75 відсотка (проти 7,5 відсотка в Європейському Союзі), оскільки в результаті міжнародних санкцій скоротилося постачання звичних харчових продуктів до Російської Федерації.

У той час, як Росія стикається з власною кризою, її вторгнення в Україну позначилося і на деяких регіонах світу. Через припинення експорту основних зернових як з Росії, так і з України, на Близькому Сході та Північній Африці виникла загроза дефіциту пшениці.

У Росії інфляція цін на продовольство є лише одним із найгостріших симптомів загального обвалу економіки, що серйозно постраждала від західних санкцій. Хоча рубль зараз відновився після березневих мінімумів, російська економіка постраждала від припинення західного експорту в країну, а також відмови західних фінансових інститутів вести відносини з РФ.

За матеріалами The Epoch Times USA