ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Війна в Україні стала символом чергового глобального історичного перелому

Велика Епоха
Чим закінчиться російсько-українська війна та які її вирішальні фактори? (надано The Elite Forum)

Російсько-українська війна триває майже 50 днів. Деякі експерти вважають, що вона покладе край глобальній економіці, яка сформувалася за останні два десятиліття, і у світі виникне нова модель.

Економіст та соціолог пані Хе Цінлянь нещодавно написала у статті на сторінках видання The Epoch Times, що російсько-українська війна змусила реорганізувати глобальний поділ праці.

Вона розповідає, що на початку глобалізація обмежувалася лише економічною сферою, проте під впливом американських лівих пізніше у західний світ було впроваджено дві утопічні концепції: пацифізм та, заснована на зміні клімату, зелена енергетика. На її думку, російсько-українська війна призвела до того, що ці дві концепції перебувають на межі краху.

Крім того, більш серйозний вплив російсько-української війни полягає в тому, що два наріжні камені глобалізації — заснована на порівняльних перевагах система міжнародного поділу праці, і глобальний рух капіталу — повинні зазнати серйозного коригування. Захід зводитиме стіну, що відокремлює його від країн та економік, пов'язаних з Росією. Однак, через існування такої «нейтральної сили» як Китай, ця стіна перетвориться на паркан. Хе Цінлянь також вважає, що глобалізація, яка почалася після падіння Берлінської стіни, цього року нарешті перетвориться на два типи економіки, розділені «огорожею».

Ши Шань, старший редактор видання The Epoch Times, сказав у програмі «Елітний форум», що більшість переломних моментів в історії людства відбувалися під час воєн, і війна в Україні є символом чергового глобального історичного перелому, який змінить увесь світ.

За словами Ши, російсько-українська війна ознаменувала собою ще один поворотний момент в історії, внаслідок якого глобалізація стане напівглобалізацією, тобто правила ринкової економіки діятимуть лише в одній частині світу – у західному таборі.

Інший учасник програми «Елітний форум», професор економіки Антоніо Грасеффо, із цього приводу сказав: «Ми повертаємось до світу американської гегемонії та гегемонії долара, як це було 20 років тому. Внаслідок цього конфлікту [між Україною та Росією] порівняльний вплив США та долара зростає».

Професор Грасеффо впевнений, що в найближчому майбутньому ми побачимо формування двох таборів: один складатиметься із вільних країн, які будуть на стороні ЄС, США та НАТО; та інший, до якого входитимуть Росія, Іран, Венесуела, Куба та Північна Корея. При цьому, за словами Грасеффо, Пекін постійно намагатиметься лавірувати між цими двома таборами.

З цією думкою погоджується і професор економіки з Тамкангського університету (Тайвань) Цай Мінфан. Він зокрема зазначив, що після початку російсько-української війни весь світ став свідком того, що розкол між табором демократичних та недемократичних країн стає дедалі яснішим.

На думку професора Цая, у довгостроковій перспективі країни комуністичного табору виявляться тими, хто програв у російсько-українській війні, а країни демократичного табору однозначно виграють.

Нова телепрограма «Елітний форум» була запущена наприкінці минулого року телеканалом NTD спільно з виданням The Epoch Times і є висококласним телевізійним форумом на актуальні теми.

За матеріалами The Epoch Times