ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Країни Східної Африки стикаються з гострою нестачею продовольства через посуху та війну в Україні

Велика Епоха
Жінка з етнічної групи мурле отримує банки з маслом під час роздачі їжі Всесвітньою продовольчою програмою ООН у Гумуруку, Південний Судан, 10 червня 2021 року. (Фото Саймон Вольфарт/AFP через Getty Images).

За даними африканського торговельного блоку з восьми країн, який є Міжурядовим органом з розвитку (IGAD), понад 29 мільйонів людей страждають від нестачі продовольства, викликаного посухою на сході континенту, і війною в Україні, що посилилася.

«У всьому регіоні 29 мільйонів людей стикаються з високим рівнем відсутності продовольчої безпеки», — йдеться в нещодавньому повідомленні IGAD, штаб-квартира якого знаходиться в Джибуті. До складу IGAD входять Джибуті, Сомалі, Еритрея та Ефіопія з регіону Африканського Рогу, Судан та Південний Судан із долини Нілу, Кенія та Уганда з регіону Африканських Великих озер.

Близько 16 мільйонів людей потребують «негайної продовольчої допомоги», з них: 6,5 мільйона в Ефіопії, 3,5 мільйона в Кенії та 6 мільйонів у Сомалі. У південно-центральній частині Сомалі «ситуація катастрофічна, там 81 000 людей перебувають під загрозою голоду», — додав секретаріат IGAD.

Крім того, Південний Судан стикається з «тривалими повенями, внаслідок чого «ще 8 мільйонів людей» відчувають гостру нестачу продовольства.

IGAD закликав гуманітарних партнерів та міжнародних донорів допомогти запобігти посиленню гуманітарної кризи в регіоні та негайно скоординувати життєво необхідну допомогу.

Вторгнення Росії в Україну призвело до дефіциту продовольства та зростання цін у всьому світі, особливо в найбільш уразливих регіонах Африки та Близького Сходу.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН повідомила, що у березні світові ціни на продовольство зростали рекордними темпами, збільшившись за місяць на 13 %.

Росія та Україна є провідними виробниками та великими експортерами основних харчових продуктів, таких як пшениця, кукурудза та ячмінь. Внаслідок війни порти Чорного моря виявилися заблокованими, що змусило Україну відправляти вантажі залізницею, що пов'язане зі значними логістичними труднощами.

У Південному Судані повені та посухи, конфлікти, переміщення населення та економічний спад негативно вплинули на 62,7 % населення, згідно з останнім аналізом Інтегрованої класифікації фаз продовольчої безпеки.

З квітня по липень 2022 року в Південному Судані може настати голод, коли рівень гострого недоїдання перевищить 30 %, це означає, що щодня помиратиме понад дві особи на 1000 осіб населення.

За матеріалами The Epoch Times USA