ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Великобританія запровадила санкції проти лідерів проросійських сепаратистів у Східній Україні

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Ліз Трасс під час переговорів із віцепрезидентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем, Лондон, 11 лютого 2022 року. (Rob Pinney/PA)

Уряд Великобританії у координації з Європейським Союзом наклав санкції на 178 осіб, пов'язаних із проросійськими сепаратистськими регіонами Східної України.

Міністерство закордонних справ Великобританії заявило, що нові санкції введені проти «тих, хто підтримує незаконні проросійські регіони України, що відкололися».

Це сталося після ракетного обстрілу переповненого залізничного вокзалу Краматорська 8 квітня, внаслідок якого понад 50 людей загинули та близько 100 отримали поранення.

Уряд РФ відкинув звинувачення України у навмисному завданні удару російськими військами по мирних жителях.

Водночас міністерство закордонних справ Великобританії заявило 13 квітня, що «з'являється все більше свідчень звірств, здійснених російськими військовими в Україні, включаючи повідомлення про сексуальне насильство».

Коментуючи нові санкції, міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс сказала: «Після жахливих ракетних обстрілів мирних жителів на сході України ми сьогодні вводимо санкції проти тих, хто підтримує незаконні регіони, що відкололися, і причетний до звірств проти українського народу. Ми продовжимо переслідувати всіх, хто сприяє путінській війні».

Великобританія заборонить імпорт російського чавуну та сталі та експорт квантових технологій та передових матеріалів до Росії з 14 квітня, додала вона.

«Ми не заспокоїмося, поки не зупинимо путінську військову машину», — сказала вона.

До тих, хто потрапив під санкції, входить Сергій Козлов – голова уряду самопроголошеної Луганської Народної Республіки.

Також до списку санкцій був доданий Олександр Ананченко, якого Міністерство закордонних справ назвало самопроголошеним прем'єр-міністром так званої Донецької Народної Республіки.

В останні тижні Росія переорієнтувала свої військові зусилля, оскільки Путін, за даними західної розвідки, розраховує розпочати наступ на Донбас після невдалої атаки на Київському напрямку.

12 квітня Путін повторив, що Росія вимагає від України визнання Криму російським, а так звані Донецьку та Луганську республіки незалежними.

«Бойові дії на сході України протягом найближчих двох-трьох тижнів активізуватимуться, оскільки Росія продовжує перенаправляти туди свої сили», — йдеться у повідомленні міністерства оборони Великобританії від 12 квітня.

Під нові санкції також потрапили шість членів сімей та близьких соратників російських олігархів, зокрема Павло Єзубов, двоюрідний брат Олега Дерипаскі, та Нігіна Заірова, виконавчий помічник Михайла Фрідмана.

Марія Лаврова, дружина міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, входить до тих, на кого поширюється заморожування активів та заборона на в'їзд до країн Західного блоку.

За матеріалами The Epoch Times USA