ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зеленський закликав ЄС терміново запровадити санкції щодо нафти та всіх російських банків

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський на фото, наданому Офісом Президента 25 березня 2022 року. (Офіс Президента України)

Президент України Володимир Зеленський у вівторок закликав Європейський Союз запровадити санкції проти всіх російських банків та російської нафти та встановити крайній термін припинення імпорту газу з Росії.

"Мають бути нарешті визначені конкретні терміни для кожної держави Євросоюзу, щоб реально відмовитись або принаймні суттєво обмежити споживання російського газу, нафти тощо. Тільки так російське керівництво прийде до думки, що реальний мир шукати потрібно. Що війна — це катастрофа передусім для них", — вважає президент.

"Лише тоді російський уряд зрозуміє, що вони мають прагнути миру, що війна перетворюється для них на катастрофу", — сказав український лідер у своєму виступі в парламенті Литви.

Виконавча влада ЄС розробляє пропозиції щодо можливого нафтового ембарго ЄС щодо Росії, повідомили міністри закордонних справ країн блоку, хоча поки що немає домовленості про заборону на постачання російської нафти.

Зеленський також повідомив литовському парламенту, що російські солдати всюди поводилися так само як і в Бучі. Російські війська звинувачуються у вбивстві багатьох цивільних осіб у Бучі, хоча Кремль заперечує це і каже, що інцидент був інсценований.

Український лідер також заявив, що Росія депортувала сотні тисяч людей з окупованих українських регіонів у "фільтраційні табори". На цей момент Москва ніяк не прокоментувала останні звинувачення, але в цілому вона заперечує, що в ході війни в Україні вона здійснює напади на цивільних осіб і жорстоко поводиться з ними.