ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай та Росія прагнуть розширення співробітництва в рамках БРІКС

Велика Епоха
Путін, лідер Китаю Сі Цзіньпін, президент Бразилії Жаїр Болсонару, президент ПАР Сіріл Рамафоса та прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді (зліва направо) на 11-му саміті БРІКС у Бразиліа, Бразилія, 14 листопада 2019 року. (Sergio Lima/AFP via Getty Images)

Пекін та Москва оголосили про свій намір зміцнювати зв'язки між країнами БРІКС — альянсом з п'яти членів, до якого входять їхні країни, а також Індія, Бразилія та Південна Африка.

Китай прагне розвивати фінансову та фіскальну співпрацю в рамках альянсу, заявив міністр фінансів Китаю Лю Кунь на першій зустрічі міністрів фінансів та голів центральних банків країн БРІКС, що відбулася 8 квітня. Він закликав членів БРІКС посилити координацію макроекономічної політики задля стимулювання світової економіки. Китай ділиться інформацією та проводитиме обмін досвідом у галузі інфраструктурних інвестицій між країнами БРІКС.

«В останні роки країни БРІКС зберегли сильну динаміку співпраці та зробили важливий внесок в оптимізацію глобального економічного управління та стимулювання відновлення та якісного розвитку світової економіки», — сказав Лю.

Китай, який став головою БРІКС на початку 2022 року, має прийняти у себе 14-й саміт БРІКС наприкінці цього року, темою якого є формування високоякісних партнерських відносин та проголошення нової ери розвитку. На країни БРІКС припадає понад 40 відсотків населення світу та понад 20 відсотків світового ВВП.

Тим часом Росія, зіткнувшись із санкціями із боку західних країн, спеціально наполягає на використанні національних валют та інтеграції платіжних систем у рамках альянсу.

Санкції погіршили стабільність світової економіки, заявив міністр фінансів Росії Антон Сілуанов на зустрічі БРІКС 8 квітня. Вони також руйнують основу нинішньої фінансової та міжнародної валютної системи, що базується на доларі США, додав він.

«Це підштовхує нас до необхідності прискорити роботу за такими напрямами: використання національних валют для експортно-імпортних операцій, інтеграція платіжних систем та карток, власна система передачі фінансових повідомлень, створення незалежного рейтингового агентства БРІКС», — сказав Сілуанов.

Країни БРІКС, такі як Китай та Індія, можуть спробувати скористатися перевагами нижчих цін на енергоносії, які пропонує Росія, уникаючи при цьому економічних наслідків західних санкцій. В результаті дуже ймовірне помітне зростання торгівлі, не номінованої в доларах і євро, сказав The Epoch Times Росс Кеннеді, старший науковий співробітник Securities Studies Group і засновник Fortis Analysis.

Кеннеді вважає, що БРІКС стане вузлом зростальної консолідації між країнами, які в кінцевому підсумку сформують блок, який змагатиметься із західними демократичними державами.

«Ми бачимо появу сфери економічної та геополітичної співпраці під керівництвом Росії та Китаю, яка контрастуватиме з Англосферою, або трансатлантичним альянсом між Канадою, США та нашими партнерами по НАТО», — сказав Кеннеді.

«Я думаю, оглядаючись назад через три роки, п'ять років, десять років, ми побачимо, що це справді будуть два повністю сформовані економічні блоки, які мають певний рівень співпраці між собою, там, де необхідно».

За матеріалами The Epoch Times USA