ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін заявив, що «недружній» Захід затримує платежі за російську енергію

Велика Епоха
Путін і Пєсков на засіданні Ради глав Співдружності Незалежних Держав (СНД) у Сочі 11 жовтня 2017 року. (Максим Шеметов/AFP/Getty Images)

Президент Росії заявив у четвер, що деякі західні країни не в змозі вчасно оплачувати постачання російських енергоресурсів.

«Банки більшості «недружніх» країн затримують перерахування платежів», — сказав глава держави.

За словами Путіна, спроби Заходу «видавити» постачання енергоносіїв неминуче позначаться на всій світовій економіці, сказав Путін, додавши, що раціональної заміни на російський газ у Європі зараз немає.

«Спочатку серйозні експерти та аналітики попереджали та публічно говорили, що прискорений зелений перехід неможливо здійснити на практиці без великих витрат. Так усе й виявилося практично. А тепер є чудова нагода прикрити власні прорахунки та звалити все на Росію», — сказав він.

Президент Росії наголосив, що вже поставлене завдання перейти на національні валюти у розрахунках за енергоносії та поступово йти від долара та євро.

«Загалом ми маємо намір кардинально збільшити частку розрахунків у національних валютах у зовнішній торгівлі. І ключове завдання тут — підготувати наш валютний ринок до такого переходу, щоб будь-яку іноземну валюту можна було вільно та у необхідній кількості обміняти на російські рублі».

За матеріалами The Epoch Times USA