ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російський суд ухвалив накласти арешт на російські кошти та майно Google на суму $7 млн

Велика Епоха
Логотип Google біля входу до офісів Google у Лондоні, 18 січня 2019 року. (Hannah McKay/Reuters)

Суд Москви заарештував майно та рахунки компанії Google у Росії на суму 500 мільйонів рублів (7 мільйонів доларів), повідомили інформаційні агентства, у зв'язку з позовом щодо обмежень, накладених американською технологічною компанією на YouTube-канал відомої телевізійної компанії.

Компанія Alphabet Inc. Google не одразу відповіла на прохання прокоментувати ситуацію.

Російські інформаційні агенції повідомили, що йдеться про компанію ГПМ Розважальне телебачення, що належить холдингу Газпром Медіа, яка подала позов до Google з вимогою відновити доступ до її облікового запису на YouTube.

YouTube, який заблокував російські державні ЗМІ у всьому світі, перебуває під сильним тиском з боку російської служби з нагляду у сфері зв'язку, а також політиків.

Росія заблокувала деякі інші іноземні інтернет компанії, включаючи Meta Platforms Inc. Facebook та Instagram, оскільки вона намагається контролювати інформаційні потоки, після вторгнення десятків тисяч військ в Україну 24 лютого. YouTube поки що залишається доступним.

"Позов компанії ГПМ Розважальне телебачення про вжиття забезпечувальних заходів задоволено", — цитує Інтерфакс заяву Арбітражного суду Москви.

У ньому зазначено, що заходи включатимуть "арешт грошових коштів (у тому числі готівки, що надійде на банківські рахунки), а також всього рухомого та нерухомого майна, що належить Google, на загальну суму 500 мільйонів рублів".

РІА повідомило, що 13 квітня суд відхилив попередній позов до компанії ГПМ Розважальне телебачення.

Газпром Медіа володіє декількома ключовими соціальними медіа та телевізійними компаніями в Росії, деяким з яких вигідний відтік та блокування іноземних інтернет-компаній.