ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пентагон має намір розширити програму підготовки українських військових

Велика Епоха
Нед Прайс, офіційний представник Держдепартаменту США (скриншот)

Міністерство оборони США розширить навчання українських військових, у тому числі за деякими системами озброєння, які надаються Україні в рамках західної військової допомоги, йдеться у заяві, опублікованій офісом прес-секретаря Держдепартаменту Неда Прайса за підсумками візиту до Києва держсекретаря Ентоні Блінкена та міністра оборони Ллойда Остіна.

«У рамках нашої постійної допомоги держсекретар Остін також поінформував уряд України про те, що міністерство оборони США розширить військову підготовку військовослужбовців української служби у регіоні щодо певних систем озброєнь, які надаються. Він підкреслив зусилля США щодо прискорення постачання цієї зброї, яка тепер прибуває протягом кількох днів після оголошення», — цитує Укрінформ слова Прайса.

Згідно з цитованим джерелом, Остін також підкреслив, що разом зі своїми союзниками та партнерами Сполучені Штати продовжать координувати постачання додаткового важкого озброєння, боєприпасів та запасних частин з інших країн.

Він також ознайомив українських лідерів із порядком денним консультативної наради з питань оборони, яка відбудеться цього тижня у Німеччині.

Згідно з релізом, під час їхньої зустрічі міністр Блінкен повідомив, що президент Джо Байден висуне кандидатуру Бріджет Брінк, яка наразі є послом США у Словаччині, на посаду наступного посла США в Україні. У разі затвердження посол Брінк очолить дипломатичну місію США в Україні.

Крім того, Блінкен повідомив, що американські дипломати повернуться до України цього тижня.

"Збільшення присутності США демонструє нашу підтримку України і є частиною зобов'язання США щодо якнайшвидшого повернення наших дипломатів до посольства в Києві", — додається в заяві.

Держсекретар Блінкен повідомив президенту Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати мають намір виділити понад 713 мільйонів доларів США у вигляді зовнішнього військового фінансування (FMF) Україні та 15 іншим союзним та партнерським країнам у Центральній та Східній Європі та на Балканах. Ця сума включає $650 млн коштів, передбачених Законом про додаткові кредити для України від 2022 року. Понад $322 млн із них виділено Україні.