ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські авіакомпанії спробують жити без GPS, повідомили "Известия"

Велика Епоха
Літак російської компанії Аерофлот

Російський авіадиспетчер попередив авіакомпанії, що майбутні рейси можуть виконуватись без використання американської системи глобального позиціювання (GPS).

Російські «Известия» повідомили у п'ятницю, що лист Федерального агентства повітряного транспорту (FATA) наказує національним авіакомпаніям виявляти пильність щодо «несправностей, деградації та ненормальної роботи GPS».

Райони, схильні до "глушіння" GPS-сигналу та атак помилкових сигналів, включають західний анклав Росії, Калінінградську область, над Чорним морем, на схід від Фінляндії та в Середземному морі.

У листі йдеться, що FATA надаватиме допомогу екіпажам літаків у разі переривання або відключення сигналів GPS.

Пілотам рекомендується негайно інформувати авіадиспетчерів про "несправності, погіршення та ненормальну роботу GPS" або пов'язану з ним авіаційну техніку. Перевізники повинні оцінити ризики та обмеження, пов'язані з відмовою навігаційних приладів та бортових систем, що використовують сигнали GPS, та провести додаткові навчання з льотними екіпажами для відпрацювання дій у разі збоїв у роботі супутникових навігаційних систем.

У листі йдеться, що екіпажі літаків мають бути готові до виконання зльотів та посадок без GPS та покладатися на резервні засоби аеронавігації.

Експерти вважають, що рекомендація підготуватися не означає заборону використання GPS, — пишуть "Известия".

Декілька російських перевізників, у тому числі «Аерофлот» і S7, отримали лист від FATA. Поки що проблем з GPS з моменту вторгнення в Україну у них не виникало.

У середині березня Дмитро Рогозін, генеральний директор Роскосмосу та колишній заступник прем'єр-міністра Росії, заявив, що США розглядають можливість відключення Росії від GPS. Він сказав, що США дуже важко зробити це.

Попередження FATA надійшло після того, як Агентство авіаційної безпеки Європейського союзу забило тривогу у зв'язку з випадками глушіння і спуфінгу GPS, що почастішали, після вторгнення Росії в Україну.

Оскільки західні санкції підштовхують Росію до зближення з Китаєм у міру становлення багатополярного світу, можливо, якщо США вирішать відключити російські комерційні літаки від GPS, вони можуть схилитися до китайської версії.