ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Третьої фази війни не буде. У росіян немає для цього потенціалу, — американський генерал

Велика Епоха
Бен Ходжес (wikipedia.org)

Колишній командувач армії США у Європі генерал запасу Бен Ходжес вважає, що до кінця року третьої фази війни не буде.

В інтерв'ю Face the Nation Ходжес стверджує, що в найближчий період росіяни зосередяться на встановленні контролю над усім Донбасом, і на цьому все закінчиться, тому що вони не мають можливості продовжувати бойові дії, особливо якщо вони не мобілізують свої резервні збройні сили.

«Ну те, що ми побачили за останні сім тижнів, звичайно, було... було... неправильною спробою Росії. Вони повністю переоцінили свої можливості. Вони не були готові до боротьби, куди вступили. Українці перемагали їх на кожному кроці. Тому, звісно, ​​Росія зараз вивела війська з більшості місць та зосередилася на Донбасі. І що цікаво, генеральний штаб вирішив не мобілізувати всіх своїх резервістів, що говорить мені про те, що третьої фази не буде, що те, що ми робитимемо зараз протягом наступних кількох тижнів, це друга фаза. І вони збираються зосередитись на спробі встановити контроль над усім Донбасом. І я думаю, що це буде все до кінця року, тому що вони не мають... у них немає можливостей, я не вірю, особливо якщо вони не мобілізують резерви для продовження боротьби після цього» — сказав він.

На запитання, чи це означає, що бій може бути завершений до 9 травня, Ходжес відповів: «Ні. Це означає, що у них не буде можливості проводити будь-які подальші наступальні операції.

І, напевно, бойові дії продовжуватимуться. Вони продовжуватимуться доти, доки мають ракети, які вбивають мирних жителів України».

"Але мені здається, що вони прийняли рішення через те, що їм довелося зіткнутися з труднощами, і через брак ресурсів. Я маю на увазі, чесно кажучи, вони навіть не можуть будувати нові танки, тому що санкції обмежують типи деталей, які вони повинні ввозити для нової-нової техніки, що насправді є кульмінацією їхньої здатності розпочати подальші наступальні операції», — додав Бен Ходжес.