ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Урсула фон дер Ляєн: Банкрутство Росії — лише питання часу

Велика Епоха
Урсула фон дер Ляєн (Francisco Seco /Pool/AFP via Getty Images)

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що західні санкції дедалі більше підривають економіку Росії, і банкрутство лише питання часу.

"З кожним тижнем санкції все більше проникають у російську економіку: експорт товарів до Росії впав на 70%. Сотні великих компаній і тисячі експертів залишили країну, а ВВП Росії впаде на 11%", — сказала Урсула фон дер Ляєн газеті BILD am Sonntag, яку цитує агенція BTA.

Глава Єврокомісії додала, що "банкрутство російської держави — лише питання часу".

За даними Міністерства фінансів Росії, на 1 лютого 2022 року зовнішній державний борг країни склав 59,5 млрд доларів США, у тому числі зовнішній борг у вигляді облігацій — 38,97 млрд доларів США. Загалом у Російської Федерації 15 існуючих облігаційних позик із термінами погашення від 2022 до 2047 року, повідомляє DIP.

Колишній президент Росії Дмитро Медведєв відповів на цю заяву:

"Це глибинна стратегія Євросоюзу, таємний задум мазохістів із Брюсселя та їхніх партнерів щодо ігор через океан [США]", — написав Медведєв у пості.

Експрезидент попередив лідерів ЄС, що будь-який дефолт Росії може обернутися "як моральним, так і, можливо, матеріальним" дефолтом самого блоку.

"Фінансова система ЄС не є зовсім стабільною, довіра людей падає. І не так сильно трясло навіть у пам'ятному 2008 році, а тоді було дуже важко", — сказав він, маючи на увазі так званий Великий фінансовий крах.

Він саркастично порадив ЄС очікувати "великої вдячності" від своїх громадян за гіперінфляцію, "яку вже не можна приписувати злим росіянам», за відсутність у магазинах товарів першої необхідності та за нову міграційну кризу, яка, на думку Медведєва, «спровокує хвилю насильницьких злочинів гірше за албанську".