ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Британський історик: Путін став схожим на Сталіна — "хто не з нами, той проти нас"

Велика Епоха
Британський історик Денніс Делетант (Youtube/скриншот)

Британський історик Денніс Делетант сказав в інтерв'ю Clujul Cultural, що нинішні висловлювання Путіна нагадують менталітет Сталіна.

На питання про російське вторгнення в Україну і про те, що, на його думку, людство має винести з цієї історії, щоб настав мир, Денніс Делетант відповів:

"Це надзвичайно складне питання. Я думаю, що президент Франції Макрон дав переконливе пояснення, коли говорив про свій недавній візит і нещодавні переговори з Путіним. Він сказав, що знайшов в особі Путіна іншу людину, що він уже не той, яким був, наприклад, три роки тому. І це змушує нас думати, що у свідомості Путіна відбулися зміни, яких ми не можемо пояснити. Його [Путіна] висловлювання нагадують слова Сталіна у 1930-х роках, коли він виправдовував створення Комінтерну, а після початку Другої світової війни — те, як він розглядав міжнародну арену, необхідність Сталіна створити свого роду буферну зону тут, у Східній Європі”.

Британець також додав: "Цікаво відзначити, що за встановлення комунізму в Румунії в 1948 році, коли була проведена реформа освіти, деякі книги були позначені як фашистські".

"Виправданням, яке наводила тоді влада, було те, що вони [книги - ред.] заохочуватимуть фашизм і нацизм. І серед них були промови Черчілля, Де Голля, Рузвельта, колишніх союзників! З цієї заборони вийшло те, що будь-хто, хто не є комуністом — є фашистом, і якимось чином мова Путіна тепер повторює його менталітет: якщо ти не з нами, то ти проти нас», — підсумував Денніс Делетант.