ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Західні партнери продовжують постачати в Україну зброю та навчати військових

Велика Епоха
Український солдат із британсько-шведською пусковою установкою легкої протитанкової зброї нового покоління (NLAW) у військовому навчальному центрі під Львовом, 28 січня 2022 року (AFP via Getty Images)

За повідомленням The Times, представники британської Спеціальної повітряної служби (SAS) навчають військовослужбовців у Києві тому, як використовувати протитанкову зброю, яку поставляє Лондон.

Повідомляється, що британські війська прибули до Києва близько двох тижнів тому, щоб розпочати навчання володінню сучасною легкою протитанковою зброєю, відомою як NLAW.

Великобританія почала відправляти ракети NLAW в Україну невдовзі після вторгнення Росії 24 лютого.

Інформація про навчальну місію SAS є першим повідомленням про військову присутність члена НАТО в Україні після вторгнення Росії і може спричинити ризик жорсткої відповіді з боку Москви.

У дипломатичному листі, адресованому США минулого тижня, Росія попередила НАТО про необхідність припинити озброювати Україну. Російські чиновники заявили, що американські та натовські транспортні засоби зі зброєю на території України будуть вважатися «законними військовими цілями».

Міністерство оборони Великобританії не підтвердило факту проведення тренувальної місії, пославшись на свою позицію не коментувати спеціальні операції. З 2014 року США та їхні союзники НАТО направляли військових радників в Україну для проведення навчання, але в наступних повідомленнях говорилося, що ці радники були виведені в лютому перед вторгненням.

Минулого тижня США оголосили про надання додаткової військової допомоги Україні у розмірі 800 мільйонів доларів. У пакет вперше включені 155-міліметрові гаубиці та сучасні радарні системи. Пентагон планує провести навчання українських військових, але замість відряджання американських фахівців в Україну навчання, як очікується, проходитиме в одній із країн НАТО у Східній Європі.

За матеріалами The Epoch Times România