ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Арестович: Путін програв війну Україні. Зараз Кремль намагається знайти спосіб оголосити про це публічно

Велика Епоха
Путін (Ronald Martinez/Getty Images)

Радник президента України Олексій Арестович заявив, що Москва визнала свою поразку у загарбницькій війні в Україні, але зараз вирішує, як зробити це офіційно. Про це Олексій Арестович сказав в інтерв'ю російському правозахиснику Марку Фейгіну.

За словами українського чиновника, російські окупанти зараз переймаються тим, як їм доведеться повідомляти російському населенню про провал "спецоперації" в Україні та як назвати цей провал "другої армії світу".

Арестович каже, що російські громадяни, ймовірно, будуть переконані владою, що Росія вирішила не конкурувати з НАТО, щоб не втягувати людство в ядерну війну.

"Наступного дня після потоплення крейсера "Москва", тобто на 51-й день російського вторгнення в Україну, можна сказати, що Росія програла війну. Питання тепер у тому, як Путін зафіксує свою поразку", — сказав Арестович.

Водночас він зазначив, що кремлівський лідер укотре знизив планку цілей спецоперації в Україні, і це те, що Путін робить після кожного провалу на високому рівні.

"Що залишається Путіну? Завдати тактичного ядерного удару? Після цього Заходу доведеться домовлятися з Китаєм про усунення маніяка, який тримає в заручниках весь світ. Для цього Путіну потрібна постійна ескалація та прямі зіткнення з НАТО, щоб можна було сказати своєму народу: ви ж не хочете війни з НАТО?" — пояснив Арестович.

Таким чином, як пояснив радник, Путін зможе пояснити росіянам, що він припинив кровопролитну боротьбу, загрозу ядерної війни, а НАТО у свою чергу чинили тиск на українців, щоб вони припинили війну.