ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Бійці в Маріуполі не здаються, "вони боротимуться до кінця", - Андрющенко

Велика Епоха
Українські солдати на танку на околиці портового міста Маріуполь. (Скриншот)

Солдати в Маріуполі "продовжують тримати оборону", заявив український чиновник після того, як росіяни пред'явили українським військовим ультиматум із вимогою здатися в неділю, якщо вони хочуть залишитися живими.

Помічник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив у Telegram, що, попри "коридор здачі", оголошений Росією для військ, що залишилися в місті, "наші захисники продовжують тримати оборону".

Андрющенко додав, що військові дії Росії не обмежуються металургійним заводом "Азовсталь", де, за повідомленнями, перебувають українські воїни.

"У ході бойових дій окупанти знову обстріляли приватні житлові будинки з тяжкої артилерії", — наголосив він.

Своєю чергою, одеський народний депутат України Олексій Гончаренко заявив ВВС, що українські солдати в Маріуполі не здадуться Росії.

"Я говорив із ними вчора і знаю, що вони боротимуться до кінця", — сказав він.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що виведення українських бійців із Маріуполя стане кінцем мирних переговорів щодо припинення війни.

Росія заявила, що гарантує життя українським солдатам, які здадуться, при цьому Кремль додав, що єдині українські солдати, які залишилися в місті, знаходяться на території сталеливарного заводу.

Гончаренко назвав ситуацію в Маріуполі "справжнім геноцидом" та підрахував, що у місті знаходиться близько 100 000 мирних жителів.

Він додав, що "понад 20 000 людей", як вважається, було вбито в обложеному портовому місті.