ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пекін захистив свою відмову від санкцій проти Росії: "Час доведе, що позиція Китаю вірна"

Велика Епоха
Путін, Сі Цзіньпін у Пекіні, 4 лютого 2022 року (Getty Images)

Китай, який критикують за відмову ввести санкції проти Росії, у четвер заявив, що час покаже, що Пекін перебуває на правильній стороні історії.

Пекін не засудив вторгнення Москви в Україну і, більш того, розкритикував санкції, введені проти Росії. Це поставило Китай у суперечність із США та їхніми союзниками, причому США попередили, що відмова Пекіна від санкцій проти РФ може зашкодити його відносинам з іншими країнами.

Проте офіційний представник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь у четвер наполіг на тому, що позиція Китаю є "об'єктивною та неупередженою", і сказав, що "законні інтереси Росії у сфері безпеки також мають шануватися".

Коментарі Чжао прозвучали через день після того, як міністр фінансів США Джанет Єллен попередила, що Пекін може постраждати від економічних наслідків, якщо не братиме участі у західних санкціях проти Росії.

Єллен закликала Китай "допомогти припинити цю війну", додавши, що азійський гігант може зіткнутися з погіршенням "ставлення світу до Китаю та його великої економічної інтеграції", якщо Пекін не вживе заходів найближчим часом.

Чжао розкритикував висловлювання Єллен як "необґрунтовані звинувачення та підозри".

"Час доведе, що позиція Китаю знаходиться на правильній стороні історії", — сказав Чжао на черговій пресконференції.