ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Єллен критикує позицію Китаю щодо війни між Росією та Україною

Велика Епоха
Міністр фінансів США Джанет Єллен звітує перед комітетом Палати представників з фінансових послуг, Вашингтон, 6 квітня 2022 року. (Win McNamee/Getty Images)

Міністр фінансів США Джанет Єллен розкритикувала китайський режим за його сумнівну позицію щодо війни Росії проти України у своєму виступі, в якому вона описала «шлях уперед» для світової економіки.

Згідно з заявою Єллен від 13 квітня, Пекін нещодавно підтвердив наявність «особливих відносин» з Росією, які, як вона сподівається, можуть зіграти роль у припиненні війни, що триває. Відповідно до її заяви, надалі «все важче» відокремлюватиме економічні питання від таких питань, як національна безпека.

На ставлення світу до Китаю та готовність «прийняти подальшу економічну інтеграцію» з КНР може вплинути те, як керівництво країни відреагує на заклик Вашингтона до «рішучих дій» проти Росії.

«Хоч би якими були геополітичні цілі та стратегії Китаю, ми не бачимо доброзичливого тлумачення російського вторгнення або його наслідків для міжнародного порядку. Китай не може очікувати, що світова спільнота поважатиме його заклики до принципів суверенітету та територіальної цілісності в майбутньому, якщо не поважатиме ці принципи зараз, коли це необхідно», — сказала Єллен.

В останні роки Росія та Китай прагнуть більш тісної співпраці. Вони також шукають альянси з противниками США як в Азії, так і в Європі, заявив експерт із Китаю Брендон Вейхерт у програмі China Insider на каналі EpochTV.

За його словами, в той час, як Іран став «квазіколонією» для Китаю та Росії, Північна Корея є «котячою лапою» для Пекіна. Вейхерт вважає, що можливості Північної Кореї у створенні гіперзвукових ракет — це внесок або Росії, або Китаю.

Такі дії є «по суті, спробою створити щит автократії на зовнішній периферії Євразії та Близького Сходу, надавши деяким державам середнього розміру… можливості та керівництво у боротьбі з потужністю Америки», — сказав він. «Я думаю, що ці організації діють разом як одне ціле, і їхня місія полягає в тому, щоб звести нанівець демонстрацію американської військової сили».

І Китай, і Росія закликають до більш тісної співпраці у контексті альянсу БРІКС, до якого входять такі країни, як Індія, Бразилія та Південна Африка. Пекін нещодавно оголосив, що обмінюватиметься інформацією та досвідом у галузі розвитку інфраструктури між членами альянсу.

Росія закликала інтегрувати платіжні системи в рамках альянсу, а також використати національні валюти, що має послабити панування долара США.

У своєму виступі Єллен зазначила, що реакція Західного блоку на вторгнення Росії в Україну — це демонстрація необхідності «захисту міжнародного порядку», а також захисту миру та процвітання, які цей порядок забезпечив як розвиненим, так і країнам, що розвиваються.

Це вимагатиме об'єднання партнерів, які «віддані основним цінностям та принципам». Чинні інститути, такі як Міжнародний валютний фонд (МВФ) та багатосторонні банки розвитку, необхідно модернізувати для вирішення завдань 21 століття.

За словами Єллен, необхідно будувати довіру та співпрацю, щоб «поліпшити нашу здатність надавати глобальні суспільні блага, необхідні для розв’язання цих проблем».

За матеріалами The Epoch Times USA