ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Біля берегів Тунісу затонув танкер із дизельним паливом

Велика Епоха
Ілюстрація (фото MADAREE TOHLALA/AFP via Getty Images).

Танкер із 750 тоннами дизельного палива, який вийшов з Єгипту, щоб дістатися Мальти, затонув у суботу 16 квітня в затоці Габес, біля південно-східного узбережжя Тунісу, повідомив AFP представник місцевого суду, наголосивши, що на даний момент «витоку немає».

«Судно затонуло сьогодні вранці у територіальних водах Тунісу. На даний момент витоку немає», — сказав прес-секретар Мохамед Каррай, додавши, що «комісія із запобігання катастрофі збереться, щоб ухвалити рішення щодо заходів, які необхідно вжити».

Невеликий танкер Xelo (номер IMO 7618272) під прапором Екваторіальної Гвінеї вийшов із порту Дамієтта в Єгипті та прямував на Мальту.

Щоб сховатись від поганих погодних умов, судно попросило увійти до територіальних вод Тунісу у п'ятницю ввечері.

Перебуваючи приблизно за 7 км від узбережжя затоки Габес (південний схід Тунісу), танкер почав набирати воду, яка просочилася в машинне відділення, піднявшись майже на двометрову висоту, йдеться у заяві Міністерства довкілля Тунісу.

Потім влада Тунісу евакуювала екіпаж із семи людей, які перебували на борту судна, яке зазнало лиха.

Деякі з членів екіпажу наразі госпіталізовані.

За словами представника судновласника, члени екіпажу, що складається з грузинського капітана, чотирьох турків та двох азербайджанців, були на короткий час «шпиталізовані для перевірки стану їхнього здоров'я, та ​​зараз проживають у готелі».

Міністерства оборони, внутрішніх справ, транспорту та митниці працюють над тим, щоб уникнути «морської екологічної катастрофи в регіоні та обмежити її наслідки», — заявило Міністерство охорони навколишнього середовища.