ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден має намір запросити у Конгресу більше грошей для України

Велика Епоха
Президент США Джо Байден виступає з промовою про інфраструктурні проєкти в Портовому управлінні в Портсмуті, Нью-Гемпшир, США, 19 квітня 2022 року. Reuters/Jonathan Ernst)

Президент Джо Байден оголосив у четвер, що Сполучені Штати витратять додатково 1,3 мільярда доларів на військову та економічну допомогу Україні, яка бореться із російським вторгненням. Байден також додав, що він зробить запит в Конгресу на додаткові кошти для продовження фінансової допомоги Україні в майбутньому.

Відновлення підтримки з боку американських платників податків відбулося після того, як Путін заявив про перемогу в битві за Маріуполь у четвер, хоча українські офіційні особи заперечують це. Своєю чергою Байден сказав, що "під питанням", чи є перемога Путіна в українському місті остаточною.

Оскільки очікується, що нова фаза бойових дій зосередиться на сході Донбасу в Україні, Байден стверджує, що Путіну ніколи не вдасться окупувати всю Україну чи домінувати над нею.

"Путін розраховує на те, що ми втратимо інтерес. Це моя думка, і ви чули, як я говорив про це від початку", — сказав Байден у заяві з Білого дому. "Він розраховував на те, що НАТО, Європейський союз, наші союзники в Азії розколються, відійдуть. Він робив ставку на розкол західної єдності. Він все ще ставить на це, і ми знову збираємось довести йому, що він помиляється".

За словами Байдена, 800 млн доларів нового пакету військової допомоги, дозволять Україні отримати 72 гаубиці калібру 155 мм та 144 000 артилерійських снарядів до них, а також тягачі для транспортування озброєнь. Також передбачено 121 тактичний безпілотник Phoenix Ghost. Додаткові 500 млн доларів підуть на безпосередню економічну допомогу українському уряду, щоб допомогти стабілізувати економіку країни.

Байден також сказав, що із цим останнім виділенням коштів він майже вичерпав допомогу Україні у розмірі $13,6 млрд, схвалену минулого місяця Конгресом у рамках закону про витрати. Він сказав, що наступного тижня він направить Конгресу запит про додатковий бюджет, щоб "забезпечити безперебійне постачання зброї та боєприпасів".

Байден також оголосив про нову програму з прискорення легальної української міграції в США, і про нову заборону заходження всіх російських судів в американські порти.

Заходи, вжиті в четвер, доповнюють мільярди, які Сполучені Штати вже витратили на військову, економічну та гуманітарну допомогу Україні, а також зростаючий список економічних санкцій, запроваджених проти Росії.

"Ми маємо можливість робити це протягом тривалого часу", — сказав Байден. "Питання в тому, чи продовжуватимемо ми підтримувати міжнародне співтовариство, щоб зберегти тиск на Путіна і не дати йому захопити країну?".

Росія розпочала своє вторгнення в Україну 24 лютого. Кількість біженців, які залишили Україну, перевищила 5 мільйонів людей. Ще 7,7 мільйонів стали вимушеними переселенцями всередині країни, за даними ООН.

За матеріалами The Epoch Times USA