ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Парламент Фінляндії обговорює вступ до НАТО: Росія стала «безжальною, непередбачуваною та агресивною»

Велика Епоха
Санна Марін, прем'єр-міністр Фінляндії, припускає, що рішення про можливе членство Фінляндії в НАТО буде ухвалено протягом кількох тижнів. (HEIKKI SAUKKOMAA/Lehtikuva/AFP via Getty Images)

Прем'єр-міністр Фінляндії Марін наполягає на швидкому ухваленні рішення.

У середу фінський парламент обговорював питання членства країни в НАТО на тлі війни в Україні. Фінляндія має швидко вирішити, чи подавати заявку на вступ до військового альянсу, сказала прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін. "Єдність — найкраща гарантія безпеки", — додала вона.

За повідомленнями фінських ЗМІ, близько половини із 200 членів парламенту підтримують членство в НАТО. Лише близько дванадцяти депутатів публічно висловились проти.

Фінляндія засуджує Росію

«Очевидно, що дії Росії на багато кроків наблизили нас до військового союзу», — сказав Антті Ліндтман, депутат від керівної Соціал-демократичної партії. Росія стала «безжальною, непередбачуваною та агресивною». Проте Ліндтман явно не позиціював себе на користь приєднання. Остаточне рішення може бути прийняте лише після того, як парламент та його комітети докладно розглянуть це питання.

За вступ висловилися «Зелені», Центристська партія, опозиційна фінська партія та Партія національної коаліції. Однак Лівий альянс, молодший партнер керівної коаліції, попередив, що членство в НАТО поставить Фінляндію на передову у разі нападу Росії.

Більше ніякого нейтралітету

Поки що Фінляндія є членом ЄС, але не є членом НАТО. Військовий нейтралітет країни давно має велику підтримку серед населення, попри те, що фінські збройні сили регулярно беруть участь у маневрах НАТО. Після початку агресивної війни Росії проти України опитування показали, що підтримка фінами вступу до НАТО подвоїлася та досягла приблизно 60 відсотків.

Швеція теж більше не виключає вступу до західного військового альянсу, але поводиться більш стримано, ніж її сусід. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запропонував обом країнам перспективу прискореного вступу до НАТО у разі подання заявки на членство.

Росія попередила Фінляндію та Швецію про «наслідки» можливого вступу до НАТО. В цьому випадку Росія розмістить ядерну зброю поблизу трьох країн Балтії та Скандинавії, попередив колишній президент Росії та нинішній заступник керівника Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв.

Москва розглядає розширення альянсу під керівництвом США як загрозу безпеці. У разі приєднання Фінляндії сухопутні кордони між країнами НАТО та Росією збільшаться вдвічі та становитимуть 1300 кілометрів.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH