ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Данія хоче стати «вільною від Путіна» в енергопостачанні

Велика Епоха
Данія хоче бойкотувати якнайбільше російського газу (архівне фото: Axel Heimken/dpa/symbol image)

Данія хоче стати незалежною від російського газу за допомогою централізованого теплопостачання, теплових насосів, біогазу та масштабного розширення використання енергії вітру та сонця. Як оголосив у вівторок уряд Данії, до 2030 року кількість сонячних та особливо вітряних електростанцій має бути збільшена вчетверо. Половина електроенергії у скандинавському королівстві вже виробляється шляхом енергії вітру.

Загалом близько 400 000 домогосподарств у Данії нині опалюються газом. Очікується, що до 2028 року близько половини з них перейдуть на централізоване теплопостачання чи теплові насоси. Для інших домогосподарств та промисловості план передбачає вироблення біогазу з відновлюваних джерел. Це робиться для того, щоб Данія була «вільна від Путіна», заявив міністр з клімату та енергетики Ден Йоргенсен.

Росія — один з основних постачальників

Загалом у енергоспоживанні Данії частка газу становить 18 відсотків. За даними Данського енергетичного агентства, у 2019 році національне виробництво покривало трохи менш як трьох чвертей попиту. Росія була серед основних постачальників.

На початку березня прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен поставила за мету стати незалежною від газу з Росії «якнайшвидше». Після початку агресивної війни Росії проти України країни-члени Європейського Союзу намагаються налагодити постачання газу з інших країн. Росія постачає близько 40-45% газу, який імпортується ЄС.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH