ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Америці збільшилися випадки утисків росіян після початку війни

Велика Епоха
Банер із синьо-жовтими національними кольорами України був розвішаний вздовж металевого паркану у Фініксі, штат Аризона, 26 березня після російського вторгнення. (Allan Stein/The Epoch Times)

Нещодавно Валентина Черкас могла заявити, що вона з Росії.

Після того, як 24 лютого Росія вдерлася в Україну, вона почувається ніяково, вимовляючи це вголос.

"Мені соромно — я не хочу говорити свою національність", — сказала Черкас в інтерв'ю газеті The Epoch Times. "Я просто говорю, що я — це я. Хороша людина".

В Америці активно почала розвиватися "русофобія" — страх перед усім, що пов'язане з Росією, тому Черкас визнає, що зараз не вдалий час бути росіянином або російськомовним у цій країні.

"Я впевнена, що зараз усіх хвилює [русофобія]", — сказала Черкас. «Кожен росіянин, який живе тут, відчуває це».

Популярний у Нью-Йорку ресторан "Света", нещодавно почав отримувати листи та телефонні дзвінки з виразом ненависті, попри те, що співвласник ресторану Алан Агічев українець.

"На щастя, зараз все чудово", — сказав Агічев в інтерв'ю The Epoch Times, відзначивши величезну підтримку з боку громадськості.

Агічев також додав, що поява русофобії «не дивна» з огляду на нестабільні відносини між Росією та Заходом.

Yasha From Russia, популярний міжнародний ринок у Феніксі, штат Аризона, зазнав акту вандалізму незабаром після вторгнення Росії в Україну 24 лютого. (Allan Stein/The Epoch Times)

Після вторгнення в Україну Ед Вертов, російський власник музичного магазину Stellar Remnant у Лос-Анджелесі, повідомив своїх передплатників у соціальних мережах, що отримав повідомлення про виселення від свого орендодавця.

Останній день роботи магазину був 27 березня. Не було жодних спеціальних заходів чи прощальних вечірок – «нічого такого», – написав Вертов на сторінці у Facebook.

"Як ви, можливо, чули, наш магазин зіткнувся з труднощами", було написано в іншому його повідомленні.

«Ми, звичайно, розуміємо, що наші проблеми — ніщо в порівнянні з тими стражданнями, які переживають люди під час війни і скільки болю вона завдає. Це має бути негайно припинено. Ми ставимося з розумінням того, що з нами відбувається, це природна людська реакція».

Він додав: «Дуже шкода, що все дійшло до цього [повідомлення про виселення], але ми не хочемо залишатися там, де нам не раді, а якщо врахувати ненависть і загрози, які ми отримуємо, то зараз не найкращий час для продовження роботи нашого магазину».

"Лише любов врятує світ", — сказав він.

"Ніколи раніше"

Менеджер популярного магазину російських та європейських товарів у Феніксі, штат Аризона, Yasha From Russia, Рамзес Салазар сказав, що після початку вторгнення вандали запечатали задні двері магазину суперклеєм.

"Такого ніколи раніше не було", — розповів Салазар.

До магазину також почали надходити телефонні дзвінки з грубими зауваженнями та вимогами, щоби весь персонал «повернувся до своєї країни», — сказав Салазар.

"Ми сподіваємося, що це поодинокі випадки, але хто знає?" — сказав він.

Менеджер Yasha From Russia сказав, що магазин розрахований на клієнтів різних національностей, включаючи росіян, українців, поляків і мексиканців. (Знизу) Фото лампи, зробленої на замовлення. (Allan Stein/The Epoch Times)
В Америці збільшилися випадки утисків росіян після початку війни

Колишня москвичка Черкас каже, що людині властиво виявляти страх і гнів, коли вона відчуває загрозу, незалежно від того, обґрунтована вона чи ні.

Вона рішуче виступає проти війни в Україні. За свою позицію Черкас довелося розплатитися втратою дружніх відносин — як росіян, так і українців.

Нічого не вдієш, доводиться "припиняти спілкування", — сказала Черкас, з ноткою смутку в голосі. "Неможливо когось переконати або змінити чиюсь думку".

Черкас, зараз пенсіонерка, пропрацювала 30 років учителькою в Аризоні, вона порівнює нинішню русофобію з гнівом, що виник у США після 11 вересня до людей, які говорять мусульманською мовою або мають мусульманську національність.

"Така людська натура. Тепер лиходіями стали ми", — сказала вона.

Вероніка Вільямс, координатор по набору на кафедру російської та слов'янської мов Університету Аризони, також виходець із Росії, яка отримала американське громадянство.

Вона сказала, що нинішня реальність США — це антиросійський настрій, і це "непросто".

Люди стоять у черзі, щоб оплатити свої покупки. Магазин "Yasha From Russia", Фенікс, штат Аризона, 26 березня. (Allan Stein/The Epoch Times)

За її словами, серед місцевих росіян та російськомовних існує почуття "колективної провини" за ситуацію в Україні.

"Росіяни, які живуть у США, дивляться на світ по-іншому, тому що вони отримують інформацію з різних джерел і з різних точок зору", цим вони відрізняються від більшості росіян у Росії, яким "промивають мізки" державні ЗМІ, сказала вона.

Вільямс сказала The Epoch Times: "Ми розуміємо всю жорстокість цієї несправедливої ​​і нічим не спровокованої війни. Сьогодні важче говорити, що я росіянка. Я кажу, що з Тусона".

"Ми всі відчуваємо почуття колективної провини [за те, що] саме наша рідна країна так чинить з Україною".

Вільямс сказала, що багато росіян, схоже, також стикаються з емоційною "кризою самосвідомості", намагаючись пристосуватися до реальності війни проти України та намагаючись зберегти зв'язок із тими, хто живе в Росії та може мати інші погляди.

"З мого оточення в США, немає жодної людини, яка б підтримувала війну. Я вважаю, що, будучи педагогом, маю показати, що не всі росіяни підтримують війну", — сказала вона.

"У Росії також є люди, які протестують і ризикують [своєю] свободою, щоб показати незгоду з режимом та війною в Україні".

"Взаємопов'язаний світ"

Наталія Ралик народилася в Сибіру в колишньому Радянському Союзі, зараз вона одружена і живе у Тусоні. Стала громадянкою США після закінчення докторантури у 2010 році.

Українка за походженням Ралик сказала, що досі їй не доводилося стикатися з русофобією, зазначивши, що вона рішуче проти війни.

"Ми маємо взяти на себе відповідальність і пройти через це", — сказала Ралик в інтерв'ю The Epoch Times. "Це те, що я хочу донести у своїх висловлюваннях".

"Я хочу сказати, що все взаємопов'язане. Ми всі маємо взаємні зв'язки. У мене є американські друзі. Мій чоловік — американець. Ми живемо в такому маленькому світі. Мої прабабуся і прадід приїхали в Україну 1916 року", — сказала вона.

Я маю на увазі, що багато американців до всіх етнічних груп, що входять до складу Російської Федерації, ставляться однаково.

У їхніх очах вони всі росіяни.

Звичайно, в нинішній політичній обстановці антиросійські настрої мають місце, попри те, що багато хто виступає проти Путіна.

Сьогодні сказати, що ти росіянин, означає сказати щось "абсолютно негативне", — каже Ралик. "Люди не хочуть розрізняти. Люди гніваються".

Багато американців також не мають "повного доступу до фактів" в Україні, тому їхнє розуміння конфлікту обмежене засобами масової інформації.

Крім того, за її словами, багато росіян живуть в "інформаційному міхурі", контрольованому державними агентствами новин Росії.

"Коли ми обговорюємо війну, важко говорити, бо багатьом росіянам промивають мозок", — сказала Ралик. "Це впливає на всіх".

З Росії із надією

Чисельність російського населення Америки нині досягла 3 мільйонів. Відсоток російського населення Скоттсдейла в Аризоні становить майже 2,25 відсотка, це п'яте за величиною місто штату з населенням близько 260 000 осіб.

Отримати американську візу для російських емігрантів зараз набагато складніше через вимушене скорочення Кремлем персоналу американського консульства в Москві.

"Заяви на неімміграційні візи можуть розглядатися скрізь, де заявник перебуває і може записатися на приймання", — повідомляє представник Держдепартаменту США.

Щоразу, коли людина подає заяву на отримання американської візи, співробітник консульства розглядає обставини справи та визначає, чи має заявник право на отримання цієї візи на підставі законодавства США.

Співробітники консульства відмовляють у видачі візи, якщо з'ясовується, що заявник не відповідає вимогам Закону про імміграцію та громадянство або іншим положенням американського законодавства". На цей час ми не можемо повідомити про будь-які зміни щодо права на отримання візи", — додав прессекретар.

Аллан Стайн – репортер Epoch Times, який висвітлює події штату Аризона.

За матеріалами The Epoch Times USA