ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пентагон виправився: Україна отримала лише запчастини винищувачів, а не «цілі літаки»

Велика Епоха
Механіки обслуговують двигуни американського літака МіГ-29.

У Міністерстві оборони США уточнили інформацію про можливе постачання винищувачів з-за кордону в Україну. «Я помилився», — сказав представник Пентагону Кірбі. Україна отримала запасні частини, але «не цілі літаки».

Міністерство оборони США скоректувало інформацію про можливе постачання винищувачів з-за кордону в Україну. «Я помилився», — заявив у середу прессекретар Пентагону Джон Кірбі. «Вони не отримували цілі літаки з іншої країни». Радше, сказав він, Україна отримала «запасні частини та додаткове обладнання», що дозволило їй ввести в роботу більше власних винищувачів.

Раніше Кірбі помилково стверджував, що пропозиція однієї з країн щодо постачання винищувачів в Україну була виконана. «Я жалкую про помилку», - зазначив він.

Прессекретар міністра оборони США Ллойд Остін заявив у вівторок, що Україна нещодавно «отримала додаткові літаки та авіазапчастини» з-за кордону для боротьби з Росією. Він не захотів дати більш детальної інформації про походження та тип військової техніки.

Декілька держав Східної Європи мають винищувачі МіГ-29. Проте на початку березня США відхилили пропозицію Польщі перекинути винищувачі МіГ зі складу польських ВПС на американську базу в Рамштайні, Німеччина, щоб потім поставити їх Україні. Міністерство оборони США пояснило, що передача Україні винищувачів НАТО може бути сприйнята Росією як ескалація і тому є надто ризикованою.

Новий ультиматум

Москва висунула новий ультиматум українським солдатам у Маріуполі з вимогою здатися до 13:00 середи і запевнила, що надасть їм вільний вихід. На цьому фоні Сергій Волина, командир 36-ї бригади морської піхоти, що закріпилася на металургійному комбінаті, звернувся із відчайдушним закликом про допомогу «до всіх світових лідерів». У відеоролику, опублікованому у Facebook, він сказав: «Можливо, ми переживаємо тут останні дні, якщо не години».

Україна чинить опір

У багатьох частинах східної України українські війська відчайдушно пручаються російському наступу. За даними Міністерства оборони України, війська РФ зазнали втрат під час контратаки в районі міста Мар'їнка. Згідно із заявою, українські бійці також відбили російську атаку у місті Ізюм.

Зі свого боку, російські війська заявили в середу, що завдали 73 авіаударів. У вівторок російське керівництво заявило про «нову фазу» військової операції. За словами уряду України, Росія розпочала великий наступ на сході країни, який очікувався протягом останніх кількох тижнів.

Фон дер Ляйєн хоче збільшити обсяг допомоги

Західні союзники хочуть збільшити свою військову та фінансову допомогу Києву та ще більше посилити економічний тиск на Росію. «Ми продовжимо посилювати наші санкції проти Росії та збільшувати нашу фінансову допомогу та допомогу у сфері безпеки Україні», — написала у Twitter голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

За повідомленнями ЗМІ, США готують черговий пакет військової допомоги для України на суму 800 млн доларів (741 млн євро). За даними Пентагону, перші поставки зі США з попереднього траншу, також на суму 800 мільйонів доларів, прибули на український кордон у неділю.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH