ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Держдепартамент США не відкидає можливості оголошення Росії державним спонсором тероризму

Велика Епоха
Нед Прайс, представник Держдепартаменту США (Скриншот)

Представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив на пресбрифінгу у вівторок, що США не відкидають можливості оголошення Росії державним спонсором тероризму.

"Як я вже говорив, ми співпрацювали приблизно з 30 країнами на чотирьох континентах, щоб покласти безпрецедентні витрати на Росію за допомогою наших економічних санкцій та інших економічних заходів, включаючи наші заходи експортного контролю. Ми розглянемо всі можливі варіанти — варіанти, які доступні нам по закону, можливості, які будуть ефективні для притягнення Росії до відповідальності. І якщо інструмент буде доступний і ефективний, ми без вагань скористаємося ним", — сказав Нед Прайс, відповідаючи на запитання, чи підуть США на прохання Зеленського до Джо Байдена включити Росію до списку держав-спонсорів тероризму.

Що стосується того, наскільки це позначення є доступним для США, враховуючи те, як воно прописане в законі, які вимоги до нього пред'являються, сказав Прайс:

"Я не в змозі дати оцінку його застосовності в даному конкретному випадку, але є певні повноваження, які доступні нам за законом. Ми оцінюватимемо критерії, викладені в законі, відповідно до доказів та фактів, і якщо ці докази та факти нададуть можливість використовувати конкретні повноваження, і якщо ці повноваження виявляться ефективними ми без вагань зробимо це".

Ми відзначаємо, що такий крок може покласти край усім міжнародним відносинам для Росії. Зараз до списку країн, що спонсорують тероризм, входять Північна Корея, Іран, Сирія та Куба.