ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Із кожних 10-ти українців, які отримали візу, прибули до Великобританії лише троє, свідчать дані уряду

Велика Епоха
Українські біженці розбирають гуманітарну допомогу в Манчестері, Англія, 29 березня 2022 року. (Christopher Furlong/Getty Images)

За даними уряду, менш як третина українських біженців, яким видали візи, прибули до Великобританії.

Уряд повідомив, що станом на середу було видано загалом 71 800 віз у рамках програми «Сімейна Україна» та програми спонсорства «Дома для України».

Але станом на понеділок до Великобританії прибуло лише 21 600 українців, згідно з даними Департаменту підвищення рівня, житлового будівництва та спільнот та Міністерства внутрішніх справ.

В рамках сімейної схеми було видано близько 32 500 віз, при цьому до Великобританії прибуло близько 15 000 осіб (46% тих, хто має візи).

В рамках Спонсорської схеми було видано 39 300 віз, що прибули 6 600 осіб (17% тих, хто має візи).

Урядовці вважають, що деякі люди зверталися за візами, щоб мати можливість приїхати до Великобританії, але залишаються в країнах, що межують з Україною, щоб швидше повернутися додому.

Інші, можливо, подали заявку, але потім передумали, вирішивши залишитись там, де вони є, або вирушити в інше місце.

А деякі чекатимуть, поки всі члени їхньої сім'ї отримають дозвіл на поїздки чи візи, перш ніж вони вирушать до Великобританії.

Британці, які бажають прийняти людей у рамках Спонсорської схеми, зіткнулися із затримками, звинувативши Міністерство внутрішніх справ у виправданнях у стилі «собака з'їла вашу візу».

Загалом станом на середу було отримано близько 107 200 заяв на отримання візи, у тому числі 41 200 заяв за сімейною схемою та 65 900 заяв за програмою спонсорства.

Цифри показують, що шість із десяти заяв на отримання візи, поданих у рамках спонсорської програми Homes for Ukraine, були задоволені.

Минулого тижня менше половини (45%) заяв щодо цього маршруту призвели до видачі віз.

Було широко поширене занепокоєння щодо тривалості часу, необхідного для видачі віз біженцям відповідно до цієї схеми.

В електронному листі, розісланому тим, хто зареєстрований у програмі «Дома для України» минулого четверга, уряд визнав, що деякі українські біженці майже три тижні чекали на розгляд своїх заяв на отримання візи або рішення, назвавши це «неприйнятним».

Прессекретар уряду заявила: «Зміни, внесені Міністерством внутрішніх справ для оптимізації візової системи, у тому числі спрощення форм та збільшення чисельності персоналу, працюють, і тепер ми обробляємо візи так само швидко, як вони надходять, що дозволяє тисячам інших українців пройти через наші відкриті маршрути».

За матеріалами The Epoch Times USA