ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Трюдо заявив про прибуття важкої артилерії в Україну, але замовчує деталі

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Джастін Трюдо спілкується з журналістами після прибуття до Палати громад на зустріч з питань, на Парламентському пагорбі в Оттаві 5 квітня 2022 року. (The Canadian Press/Sean Kilpatrick)

Прем'єр-міністр Джастін Трюдо не збирається надавати більше детальної інформації про обіцянку свого уряду направити черговий обсяг військової допомоги Україні — принаймні поки що.

Прем'єр-міністр заявив у середу, що він не хоче розкривати конкретні деталі того, що буде відправлено і звідки буде отримано, через міркування безпеки.

За словами Трюдо, він хоче бути обережним щодо оприлюднення інформації про постачання озброєння в контексті вторгнення Росії в Україну.

Він сказав, що сподівається найближчими днями розповісти більше про те, що постачається до України.

"Люди розуміють, що постачання озброєння в контексті незаконної війни з боку Росії — це те, з чим ми маємо бути трохи обережними - про що ми мовимо, що оголошуємо і що робимо", — сказав Трюдо під час зустрічі зі ЗМІ у Кітченері, Онтаріо .

"Але найближчими днями я, безумовно, сподіваюся, зможу розповісти більше про те, що відправляється і що вже було відправлено".

У вівторок Трюдо вперше оголосив, що Канада надішле важку артилерію до України, у відповідь на прохання президента Володимира Зеленського.

Раніше цього місяця Зеленський озвучив список озброєння, яке, за його словами, потрібне українським військовим для боротьби з Росією, включаючи 155-міліметрові знаряддя важкої артилерії та боєприпаси.

Ліберальний уряд раніше вже вдавався до використання запасів канадських збройних сил, для надання бойової допомоги українським військовим у боротьбі з російським вторгненням, яке почалося наприкінці лютого і наразі забрало життя тисяч людей.

Але міністр оборони Аніта Ананд припустила, що військові запаси вичерпані, і що уряд, який надав 500 мільйонів доларів на військову допомогу Україні у своєму останньому бюджеті, планує закупити обладнання у постачальників.

Трюдо заявив, що незважаючи на те, що уряд обіцяє надати Україні більше озброєння, він гарантує, що канадські військові зможуть повною мірою брати участь в операціях НАТО в Європі.

"Підтримуючи Україну, у тому числі військовою технікою та боєприпасами, ми також стежимо за тим, щоб Канада, як і раніше, мала можливість діяти — не тільки для захисту Канади, але й для повноцінної участі в операціях НАТО", — сказав він.

За матеріалами The Epoch Times USA