ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Символ «Z» – нова свастика

Велика Епоха
Росіяни розмахують державним прапором Росії та прапорами з літерою «Z». (RAMIL SITDIKOV/POOL/AFP via Getty Images)

У зв'язку з війною в Україні дедалі більше уваги привертає наступний символ: літера «Z», забарвлена у білий колір. Він вважається символом підтримки Росії у війні проти України та може бути виявлений на російських танках, цивільних автомобілях чи одязі.

Після того, як автомобільний дилер в окрузі Херфорд чотири рази замовив номерний знак із літерою «Z», комбінацію HF-Z було заблоковано в управлінні дорожнього руху округу, повідомив прессекретар округу Патрік Альбрехт. З того часу нові та повторні реєстрації з літерою «Z» більше неможливі. «Путінський фашизм» більше не можна підтримувати.

Номерні знаки з літерою «Z» також були заборонені в Дюссельдорфі. За словами заступника Громадянської служби Міхаеля Раутеркуса, блокується можливість підтримки вторгнення в Україну за допомогою офіційних номерних знаків.

Номерні знаки з літерою «Z» у районі Цвіккау не заблоковані, повідомив Epoch Times співробітник органу реєстрації транспортних засобів.

Через зв'язки з націонал-соціалізмом комбінації KZ, NS, SA, SS та HJ також заборонені на всій території Німеччини.

Бохумська пивоварня Fiege також виступає проти війни та замінює букву Z у назві марки пива Zwickel. «Літера «Z» набула нового значення у зв'язку з агресивною війною Росії проти України та використовувалася як символ російської армії та її прихильників з початку військових дій», — пояснюють у броварні.

Заборона символу «Z»

У Бад-Ойнхаузені з перехрестя з круговим рухом забрали букву «Z» розміром 100 на 60 сантиметрів. Літера «Z» була також виявлена на табличці з географічною назвою в Шлос-Хольті-Штукенброк в районі Гютерслох. Федеральне міністерство внутрішніх справ оголосило, що використання цього символу спричинить кримінальні наслідки.

Марко Бушманн (СвДП), федеральний міністр юстиції, пояснив, що згідно з § 140 Кримінального кодексу, заборонено публічно схвалювати серйозні кримінальні злочини, такі як агресивна війна з порушенням міжнародного права. Це може призвести до штрафів та ув'язнення строком до трьох років. За словами Бушмана, залежно від контексту, символ «Z» може підпадати під цю норму, якщо він порушує суспільний спокій.

Міністр у справах біженців Північного Рейну Йоахім Штамп (СвДП) вимагає щось подібне у своєму твіті: «Літера «Z» як символ путінського фашизму має бути заборонена на всій території Німеччини».

Мирне співіснування

Адміністратор району Херфорд Юрген Мюллер виступає за мирне співіснування та наголошує: «Для нас важливо, щоб у районі Херфорд тривало мирне співіснування представників різних національностей. Ми працюватимемо над тим, щоб конфлікти в нашому окрузі не спалахували».

Не слід упереджено ставитися до певних груп населення. Усі громадяни повинні ставитися один до одного з повагою, щоб мирно жити разом.

Значення символу неоднозначне

Значення символу не може бути чітко визначено. Військовий експерт та позаштатний журналіст Томас Вігольд вважає, що російська армія маркує свої військові машини символікою, щоб відрізняти їх від українських. За його словами, радянські машини країн, що воюють, часто однакові, а мета — запобігти обстрілу власних військ.

«З іншого боку, є пояснення, що ці дві літери позначають регіони або ті, в які повинні вирушити транспортні засоби, або ті, звідки вони прибули», — говорить Вігольд. Літера «Z» може означати «Захід», тобто західна частина України, а «V» — «Схід».

Він вважає таке пояснення найімовірнішим, але не виключає, що ці символи можуть бути витлумачені по-різному з політичного погляду.

«За перемогу»

Політичне значення цих знаків легко зрозуміти. На початку березня Міністерство оборони Росії розмістило в Instagram фотографії зі значенням двох літер. Літера «Z» означає «За перемогу». Літера «V» означає «Сила в правді».

Наразі ці літери також використовуються у російському суспільстві для вираження підтримки політики Путіна. Наприклад, депутат Держдуми Марія Бутіна намалювала на своєму піджаку білу букву «Z», а потім додала слова: «Приєднуйтесь до нас на підтримку нашої армії та нашого президента! Просто нанесіть Z на власний одяг».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH