ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Естонія та Латвія першими офіційно звинуватили Росію у геноциді мешканців України

Велика Епоха
Буча, Україна. (Скриншот)

У четвер парламенти Естонії та Латвії ухвалили заяви про те, що Росія зкоїла геноцид в Україні.

Однопалатний парламент Естонії, Рійгікогу, заявив, що "Збройні сили Російської Федерації скоюють систематичні та масові військові злочини проти українського народу".

За даними CNN, у документі згадуються міста Буча, Бородянка, Гостомель, Ірпінь та Маріуполь, а також інші населені пункти, які були окуповані російськими військами.

"Російська Федерація скоїла акти геноциду, а також інші масові злочини проти цивільного населення. Це вбивства, насильницькі зникнення, депортації, ув'язнення, тортури, зґвалтування та осквернення трупів", — йдеться у заяві.

Латвія, своєю чергою, одноголосно прийняла в парламенті заяву, в якій звинуватила Росію у вчиненні геноциду в Україні, заявивши, що це твердження ґрунтується на "широких свідченнях та доказах жорстоких масових звірств — вбивств, тортур, сексуального насильства та осквернення українського цивільного населення, включаючи жінок та дітей".

"Як держава-член ООН, Ради Європи, ЄС й НАТО та захисник демократичних цінностей, Латвія не може миритися з діями Російської Федерації, яка здійснює акції масового знищення українського народу", — йдеться у пресрелізі.

Що таке геноцид

ООН визначає геноцид як "дії, вчинені з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову чи релігійну групу".

У своїй нещодавній заяві президент США Джо Байден також назвав звірства, виявлені в Україні, "геноцидом".