ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ексгенерал НАТО передбачає «багатошарову операцію»: можуть бомбардувати Київ та інші міста

Велика Епоха
Руйнування, спричинені війною на Донбасі в Україні, 4 квітня 2022 року. (FADEL SENNA/AFP via Getty Images)

З масштабним російським наступом війна вступила у нову фазу, і тепер центр військових операцій знаходиться на сході України.

Колишній генерал НАТО Ганс-Лотар Домрезе заявив у вівторок «RedaktionsNetzwerk Deutschland» (RND): «Відбувається саме те, що передбачалося протягом двох тижнів». Він побоюється, що «Донбас — це ще не кінець, Росія може зберігати намір просуватися на Дніпро».

Еріх Вад, колишній бригадний генерал і радник Ангели Меркель з питань військової політики, дотримується аналогічної точки зору та сподівається на політико-дипломатичний процес. «Довга війна в Європі — це погано не тільки для України, а й для всіх європейців», — заявляє Вад.

Можлива «багатошарова операція»

У Росії 9 травня є знаменним днем. На думку Домрезе, Росія планує до цієї дати окупувати Донбас. Проте Ханс-Лотар Домрезе не вірить, що війна закінчиться цього дня.

«Але, можливо, існує можливість припинення вогню з гуманітарних причин, з метою створення «зелених» коридорів для біженців, обміну полоненими або догляду за пораненими». Домрезе побоюється, що перевага Росії дуже велика. «Моральний дух українських збройних сил, безумовно, високий, але чи достатньо в них техніки — велике питання».

Колишній натовський генерал припускає можливість «багатошарової операції», під час якої російський головнокомандувач Олександр Дворніков може одночасно бомбардувати Київ та інші міста.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH