ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Німеччині захищають українців на ринку праці

Велика Епоха
Інформаційний стенд для українських біженців у Берліні. Символічне зображення. (Omer Messinger/Getty Images)

Bauen Agrar Umwelt (IG BAU) застеріг від експлуатації українських біженців на ринку праці. «Деякі боси вважають за краще наймати кваліфікованих біженців, але часто на поганих умовах», — сказав у вівторок керівник IG Bau Роберт Файгер. Він попросив біженців дізнаватись про умови та оплату праці, і про власні права.

Крім того, Файгер закликав збільшити кількість послуг із догляду за дітьми з України. «Не маючи достатньої кількості місць у дитячих садках та школах, багато батьків можуть розглядати лише мініроботу й лише кілька годин на тиждень», — пояснив він. Визнання іноземних професійних кваліфікацій також є необхідною умовою для справжньої інтеграції на ринку праці. Крім того, необхідно спростити доступ до мовних курсів.

«Не повинно бути співробітників другого сорту», — підкреслив Файгер. Ті, хто працює сезонними робітниками у сільському господарстві, наприклад, не мають соціального та медичного страхового захисту на строк до 70 днів. Після припинення дії колективно узгодженої мінімальної заробітної плати у будівельній галузі працівники цього сектору також опинилися під загрозою виплати відповідно до загальної мінімальної заробітної плати. «Але ніхто не повинен миритися з важкою роботою на будівництві за 9,82 євро на годину», — пояснив Файгер.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH