ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Журналіст Bellingcat: Росія втратила 90% своїх найкращих десантників

Велика Епоха
Російські солдати (Serghei Veniavski/AFP/Getty Images)

Росія зазнала тяжких втрат на першому етапі війни в Україні, у тому числі 90% своїх найкращих десантників, сказав журналіст Bellingcat Христо Грозєв в інтерв'ю Ukraine 24.

"У першій частині війни Росія втратила 90% найкращих десантників. Це найвища і найважливіша частина армії. Без цього завоювати ключові об'єкти інфраструктури та столицю Київ просто неможливо”, — сказав Грозєв.

Крім того, продовжив журналіст, Кремль зазнав великих втрат серед своїх найманців, відправлених до України:

"Більшість другого ешелону якісних військ втрачено — це найманці. Ці люди, на відміну від інших російських військ, були навчені не лише «військовим навчанням», а й справжній війні... Загинуло близько 4000 людей. Це величезна цифра".

Також, за словами журналіста, Росія використала близько 70% свого арсеналу високоточних ракет, хоча країна може виробляти їх самостійно.

«У них близько 30% того, з чим вони розпочали війну. Є ще питання: хто експлуатує ці ракети? Адже ресурс, який може працювати із цими ракетами, теж обмежений. Наша розвідка припускає, що це десь 30-40 людей. Адже Україна працює не лише над тим, щоб збивати та знищувати ракети, а й над виявленням осіб, які можуть програмувати ці ракети. Тому не здивуюся, якщо в Росії скінчиться не лише залізо, а й т.зв. програмне забезпечення», — заявив Грозєв.