ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індонезія: вулкан Анак-Кракатау знову почав вивергатися

Велика Епоха
В Індонезії знаходиться один із найактивніших і найнебезпечніших вулканів у світі. Анак Кракатау. Фото з архіву. (Christoph Sator/dpa/dpa)

Після кількох тижнів невеликих вивержень, індонезійський вулкан Анак-Кракатау знову почав потужно вивергатися, вперше за чотири роки. Хмара попелу заввишки близько 6 100 метрів піднялася в неділю над вулканом, що знаходиться в протоці між островами Ява та Суматра. Протягом дня відбувалися повторні виверження, за якими пішли нові хмари попелу. Влада закликала населення триматися подалі від вулкана, в радіусі двох кілометрів.

За останні кілька тижнів було зафіксовано понад 20 невеликих вивержень, але недільне виверження було найсильнішим на даний момент, повідомив агентству AFP експерт Геологічної служби Дені Мардіоно. Він закликав усіх мешканців та туристів дотримуватися забороненої зони навколо вулкана.

Востаннє Анак-Кракатау вивергався у грудні 2018 року. Частина кратера відкололася і впала в море, спричинивши смертоносне цунамі. Приливні хвилі обрушилися на землі Суматри та Яви, зруйнувавши прибережні райони та численні пляжі для відпочинку. Близько 430 людей загинули, тисячі зазнали поранень і ще тисячі позбулися житла.

В Індонезії налічується близько 130 діючих вулканів. Країна, що складається з більш ніж 17 000 островів у Південно-Східній Азії, розташована на так званому Тихоокеанському вогненному кільці, де зустрічаються кілька тектонічних плит і сейсмічна активність є особливо високою. Саме тому там іноді відбуваються виверження вулканів і землетруси.