ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США хочуть, щоб російська армія була "ослаблена", заявив міністр оборони Остін

Велика Епоха
Палети з гуманітарною допомогою для України складені позаду міністра оборони Ллойда Остіна (праворуч) та державного секретаря Ентоні Блінкена (ліворуч), під час розмови з журналістами після візиту до Києва, України, та зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, у Польщі неподалік кордону з Україною 25 квітня 2022 року. (Alex Brandon/Pool/AFP via Getty Images)

Сполучені Штати хочуть бачити російську армію "ослабленою" на тлі вторгнення в Україну, заявив міністр оборони Ллойд Остін у понеділок, коли він та державний секретар Ентоні Блінкен зустрічалися з офіційними особами у Європі.

"Ми хочемо, щоб Росія була ослаблена настільки, щоб вона не могла робити такі речі, які вона зробила здійснивши вторгнення в Україну", — сказав Остін журналістам, згідно зі стенограмою.

Його висловлювання у понеділок, можливо, є найчіткішою заявою офіційного представника Білого дому про цілі адміністрації Байдена в цьому конфлікті, що свідчить про посилення риторики щодо російського уряду, оскільки конфлікт триває вже третій місяць. Остін дав коментарі, виступаючи разом із Блінкеном на прес-конференції в Польщі, наступного дня після того, як вони відвідали Київ для зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським щодо надання додаткової військової допомоги.

На питання про "мету успіху" Сполучених Штатів у ході конфлікту Остін відповів: "Україна залишається суверенною країною, демократичною країною, здатною захистити свою суверенну територію". Водночас він сказав журналістам, що хоче побачити зменшення воєнного потенціалу Росії.

"Відверто кажучи, вони вже втратили багато військового потенціалу та багато своїх військ, і ми хочемо, щоб вони не мали можливості швидкого відтворення цього потенціалу", — додав Остін.

Водночас Остін сказав, що хоче, щоб НАТО та її союзники стали "більш згуртованими", додавши, що економічні санкції Заходу проти вищого керівництва Росії, її економіки та промисловості — це крок у правильному напрямку.

"Ми віримо, що [Україна] зможе перемогти, якщо у них буде відповідне озброєння та необхідна підтримка", — продовжив Остін, додавши про Зеленського: "Хоча він вдячний за все, що ми робимо, він також зосереджений на тому, що, на його думку, буде потрібно надалі для досягнення успіху". Керівництво України вимагає більше танків для участі у цьому конфлікті, сказав Остін.

Українські військовослужбовці дивляться на зруйнований російський танк на дорозі в селі Русанів, неподалік Києва, Україна, 16 квітня 2022 року. (Женя Савілов/AFP/Getty Images)

У понеділок адміністрація оголосила про намір призначити Бріджет Брінк наступним послом США в Україні. Брінк нині є послом США у Словаччині, яка межує з Україною.

Також у понеділок Росія попередила Сполучені Штати про те, що їм не слід і надалі постачати зброю та техніку українським військовим, стверджуючи, що такі маневри ризикують призвести до ескалації конфлікту. Сполучені Штати і НАТО виключили можливість відправлення військ у східноєвропейську країну, що воює, оскільки, за їх словами, це може призвести до загострення конфлікту з Москвою.

Анатолій Антонов — посол Росії в США, заявив, що постачання зброї, включаючи протитанкові ракети Javelin та зенітні ракети Stinger, були розраховані на ослаблення військового потенціалу Росії, але натомість підривають зусилля щодо досягнення мирної угоди. За його словами, постачання озброєння сприятиме подальшому розпалюванню конфлікту.

"Те, що роблять американці, підкладає дров у багаття", — сказав Антонов в інтерв'ю державному телебаченню. "Я бачу лише спробу підняти ставки, загострити ситуацію, щоб було більше втрат".

Раніше у квітні Байден заявив, що він пообіцяв виділити понад 800 мільйонів доларів на нові постачання зброї Україні та попросить Конгрес про додаткове фінансування у найближчому майбутньому.

За матеріалами The Epoch Times USA