ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Борис Джонсон вітає перемогу Макрона на виборах та підкреслює спільну позицію щодо України

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон вітає президента Франції Еммануеля Макрона, який прибув на конференцію ООН зі зміни клімату COP26 у Глазго, Шотландія, 1 листопада 2021 року. (Christopher Furlong / pool / AFP через Getty Images)

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон привітав Еммануеля Макрона з переобранням на посаду президента Франції та сказав, що сподівається на продовження співпраці з такого важливого питання, як війна в Україні.

Остаточні результати другого туру виборів 24 квітня показали, що Макрон переміг свого правого опонента Марін Ле Пен, набравши 58,54 відсотка голосів, що вище, ніж передбачали багато попередніх опитувань, але набагато нижче 66,1 відсотка, які він набрав проти того ж таки опонента у 2017 році.

Джонсон написав у Твіттері: «Вітаю Еммануеля Макрона з переобранням на посаду президента Франції. Франція — один з наших найближчих та найважливіших союзників».

«Я з нетерпінням чекаю продовження спільної роботи над питаннями, які є найважливішими для наших двох країн і для всього світу».

У бесіді з журналістами 25 квітня Джонсон сказав, що «дуже важливо» мати французького президента, «на якого можна покластися» у міжнародних питаннях, як-от війна в Україні.

«Дружні уряди не повинні коментувати вибори в сусідніх країнах, але я можу з упевненістю сказати, що дуже і дуже важливо, що ми з Еммануелем змогли тісно співпрацювати по Україні протягом останніх кількох тижнів і місяців», — сказав він.

«У нас спільні, дуже схожі погляди, і єдність Заходу, єдність НАТО була життєво важливою для тієї позиції, яку ми зайняли щодо Путіна, і це продовжуватиметься. Мене це дуже, заспокоює».

Президент Франції та кандидат на переобрання від партії La Republique en Marche Еммануель Макрон святкує після перемоги на президентських виборах у Франції на Марсовому полі, Париж, 24 квітня 2022 року. (Ludovic Marin/AFP via Getty Images)

В останні роки відносини Лондона та Парижа були напруженими. Французький уряд скаржився на небажання Великобританії видавати ліцензії на риболовлю французьким рибалкам, стверджуючи, що це є порушенням торгової угоди між Великобританією та Європейським союзом після Brexit.

Тим часом уряд Великобританії неодноразово висловлював розчарування з приводу нібито нездатності Франції запобігти потоку нелегальних іммігрантів до Великобританії, які перетинають Ла-Манш на невеликих човнах.

Борис Джонсон, який очолював кампанію Brexit та вивів Великобританію з ЄС, має більше спільного з Ле Пен, ніж з Макроном щодо членства в ЄС.

Ле Пен давно заграє з ідеєю виходу з блоку, хоча під час виборчої кампанії вона наполягала на тому, що цього разу вона не має «таємних планів» щодо виходу з ЄС чи єдиної валюти євро.

Марін Ле Пен, кандидат у президенти, говорить про поступку після того, як ранні прогнози результатів показали, що чинний президент Франції Еммануель Макрон виграє другий п'ятирічний термін на посаді президента, Париж, 24 квітня 2022 року. (Sylvain Lefevre/Getty Images)

Попри непрості відносини між урядами Великої Британії та Франції після Brexit, війна в Україні змусила замислитися про європейську безпеку.

Великобританія позиціює себе як одного з найближчих союзників Києва як напередодні, так і під час російського вторгнення, і закликає інші європейські країни, включаючи Францію, робити більше.

Міністр кабінету міністрів та голова Консервативної партії Олівер Дауден заявив Sky News у неділю: «Я думаю, що ми отримали дуже позитивні заяви з Франції та Німеччини, але я хотів би, щоб вони робили подальші дії».

Хоча уряд Великобританії, як і раніше, незадоволений рівнем підтримки України з боку Макрона, не можна розраховувати на те, що його суперниця Ле Пен робила б такі ж «позитивні заяви».

Під час виборчої кампанії Ле Пен виправдовувала своє колишнє вираження поваги до президента Росії Володимира Путіна, говорячи, що у своїх теплих контактах із кремлівським лідером вона захищала інтереси Франції.

Вона наполягала на збереженні добрих відносин з Путіним, заявивши: «Щойно російсько-українська війна закінчиться і буде врегульована мирним договором, я закликаю до здійснення стратегічного зближення між НАТО і Росією».

Вона також заявила, що у разі обрання президентом вона виведе Францію з інтегрованої командної структури НАТО, щоб поновити суверенітет Франції у питаннях міжнародної безпеки.

За матеріалами The Epoch Times USA