ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Facebook видалив відео британця, захопленого Росією, на прохання британського міністра

Велика Епоха
На цій ілюстрації, зробленій 2 листопада 2021 року, показаний новий ребрендинговий логотип Facebook Meta, надрукований на 3D-принтері, на тлі біржового графіка. (Dado Ruvic/Illustration/Reuters)

Facebook видалив відео з «російською дезінформацією», на якому допитують британсько-українського солдата у наручниках, після того, як до соціальної медіаплатформи звернувся британський міністр, заявив прем'єр-міністр Борис Джонсон.

У п'ятницю YouTube видалив відеозапис з Ейденом Асліном — 28-річним солдатом українських збройних сил британського походження, захопленим росіянами в полон у Маріуполі. У понеділок сім'я Асліна заявила, що Facebook проігнорував прохання видалити відеозаписи з Асліном та його побратимом — британцем, 48-річним Шоном Піннером.

У вівторок Джонсон розповів TalkTV, що міністр культури Надін Дорріс зробила телефонний дзвінок колишньому заступнику прем'єр-міністра Великобританії серу Ніку Клеггу, який зараз є віцепрезидентом з глобальних питань у материнській компанії Facebook Meta.

«Наскільки я розумію суть справи, Нік погодився прибрати це», — сказала прем'єр-міністр ведучому Томові Ньютону Данну, який напередодні взяв інтерв'ю у матері та брата Асліна.

У повідомленні в Твіттері після інтерв'ю Джонсон подякував Дорісу і Клеггу за те, що вони «забезпечили видалення цього жахливого відео».

«Не можна допустити, щоб російська дезінформація поширювалася в Інтернеті», — написав він.

Передбачається, що Мета вивчала відеозапис до втручання Доріс.

На 45-хвилинному відеозаписі, оприлюдненому Гремом Філіпсом — прокремлівським британським журналістом, — Аслін показаний із ранами на обличчі, його запитують, чи він говорить «абсолютно» без примусу та з власної волі.

Аслін відповідає: «Так, я погодився на це», після чого байдуже дивиться в камеру.

Під час інтерв'ю Філліпс заявив, що Аслін був «найманцем», а не військовополоненим, і сказав, що за законами «Донецької народної республіки» йому загрожує страта.

Сім'я Асліна заявила в понеділок, що вони «жахнулися» від цих кадрів, і закликала Джонсона «діяти негайно», щоб допомогти звільнити Асліна та Піннера.

На кадрах, показаних минулого тижня на російському телеканалі «Росія 24», Піннер, другий британець, який потрапив у полон, звернувся до Джонсона з проханням обміняти його та Асліна на Віктора Медведчука, якого українська влада заарештувала 12 квітня.

Міністр закордонних справ Великобританії Джеймс Клеверлі у вівторок підтвердив, що Аслін та Піннер служили в українських збройних силах і тому «мають розглядатися як українські військові та як військовополонені, з усіма заходами захисту, які міжнародне гуманітарне право надає таким особам».

За словами членів сімей Асліна та Піннера, вони переїхали до України у 2018 році та вступили до лав українських збройних сил задовго до вторгнення Росії в Україну.

Відповідаючи на запитання щодо потенційного обміну полоненими, Джонсон сказав у вівторок в інтерв'ю TalkTV, що уряд «зробить усе можливе».

«Очевидно, що це вигідно українцям», — сказав він. «У них є інша людина, яка є частиною рівняння. Ми не можемо передбачити, що вони можуть вирішити».

Він наголосив, що Аслін є військовополоненим, а не заручником.

«Дуже важливо розуміти, що Ейден та інші громадяни Великобританії, які воювали на боці збройних сил України та потрапили в полон, не є заручниками і їх не можна обмінювати, начебто вони терористи – вони військовополонені», — сказав Джонсон.

«Тому вони мають права, передбачені Женевською конвенцією», — додав він. «Їх не слід ставити перед камерами. Їх не можна знімати на відео як заручників — це порушення їхніх прав як військовополонених».

Представник компанії Meta сказав: «Ми видалили це відео за порушення нашої політики конфіденційності».

За матеріалами The Epoch Times USA